Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Цінам на ліки встановлено обмеження

21 жовтня 2008 - 16:20

На початку жовтня, як відомо, оптові постачальники лікарських засобів підвищили ціни на аптечну продукцію імпортного виробництва. Мотивація цього кроку одна – підвищення курсу долара. Внаслідок цього аптеки теж до 30% підняли ціни на медикаменти.

Після втручання центральних органів влади оптові компанії 15 жовтня знизили ціни в середньому на 10%. А 20 жовтня - ще на 2-3%.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух підписав розпорядження, згідно якого розмір торговельних надбавок повинен бути не вище 25% від оптової ціни з урахуванням скидок для аптек міст обласного підпорядкування на рівні 35% і для аптек, які є державними чи комунальними, не вище 10%.

Обласна виконавча влада продовжує проводити моніторинг цін.

- Роботу по дотриманню визначених норм ми проводимо спільно з держінспекцією по контролю за цінами, правоохоронними органами, - зазначив Микола Фролов.

Посадовець також повідомив, що згідно постанови Уряду України відтепер держава буде регулювати ціни на більш широкий – національний – перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення. До нього входить до 70% найменувань ліків. Надбавки матимуть обмеження до 10% на оптові ціни і до 25% - на роздрібні.

Разом з тим Микола Фролов запропонував оприлюднити номери телефонів Державної інспекції з контролю за якістю лікарських засобів, за якими населення могло б повідомляти про випадки незаконно підвищених цін. Ось ці номери: - 8-044-450-03-67, 8-050-352-42-20.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також