"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область – у п’ятірці лідерів рейтингу формування спроможних громад

11 червня 2019 - 15:30

Запорізька область вкотре увійшла до п’ятірки лідерів загальнодержавного рейтингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Про це повідомили в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

За даними моніторингу, проведеного Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Запорізька область посідає перше місце за показниками: «Райони, не охоплені об'єднанням, приєднанням» – у кожному районі області створено об’єднані територіальні громади; «Покриття перспективними планами» – 100% території області. На другому місці – за показниками «Площа ОТГ, МОЗ» – 66,2% території області покрито громадами; «Кількість територіальних громад, що не об’єдналися» – 34,4% (103 місцеві ради із 299, що існували до початку реформи) та на третьому місці - за показником «Кількість населення ОТГ, МОЗ» – 87,7% від загальної чисельності населення регіону.

Варто відзначити, що в моніторингу не була врахована новостворена Семенівська сільська об’єднана територіальна громада Мелітопольського району. Адже на дату проведення моніторингу громада не надала пропозиції до облдержадміністрації щодо звернення до Центральної виборчої комісії про призначення перших місцевих виборів.

Нагадаємо, в регіоні утворено 55 об’єднаних територіальних громад, які взяли на себе відповідальність за розвиток своїх територій. Із них у 44 територіальних громадах відбулися перші місцеві вибори, в чотирьох громадах перші та в одній громади додаткові вибори відбудуться 30 червня 2019 року, ще шість об’єднаних територіальних громад очікують призначення перших місцевих виборів Центральною виборчою комісією.

В області триває активний процес об’єднання громад та приєднання сільських та селищних рад до вже існуючих об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення. Так, на сьогодні на різних етапах об’єднання в області перебувають дві громади. До трьох об’єднаних територіальних громад виявили бажання приєднатися суміжні громади.

Детально з результатами моніторингу можна ознайомитися за посиланням.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19