"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запоріжці вчилися боротися з гендерно обумовленим насильством

14 червня 2019 - 08:35

За ініціативи коаліції «Запоріжжя 1325», що об’єднує п’ятнадцять жіночих громадських організацій, відбувся триденний тренінг, присвячений протидії гендерно обумовленому насильству в українському суспільстві.

До дискусії долучилися начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, представники Національної та патрульної поліції, центрів соціальних служб, військовослужбовці Збройних Сил України та Національної гвардії України, фахівці-психологи.

Експертка Олена Суслова розповіла, що за підтримки Українського жіночого фонду та Європейського Союзу у п’яти областях реалізується проект «Рівність заради безпеки». Його мета – допомогти владі у розробці, реалізації та моніторингу Національного плану з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Відповідний документ реалізується і в нашому регіоні. Однією з форм його впровадження стала організація восьми медичних клінік «Дружніх, до молоді», що працюють у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Пологах. На умовах анонімності юнаки та дівчата можуть тут пройти безкоштовні обстеження, отримати консультації та поради.

Основною темою тренінгу став комплексний підхід до безпеки в умовах російської агресії проти України, соціальна та психологічна підтримка жінок-переселенок, які зазнали насильства на тимчасово окупованих територіях. Своїм досвідом поділилися представниці Мелітополя, де минулого тижня відкрився кризовий центр «Фіалка». Тут можуть перебувати до десяти жінок, яких скривдили у родині. В установі працює четверо співробітників, зарплату яким платить місцевий бюджет. Учасники зустрічі також говорили про створення безпечного середовища для дітей, запобігання нещасних випадків у школі, навчання хлопчиків та дівчат поводженню з вибухонебезпечними предметами.

Учасники тренінгу домовилися про координацію зусиль у ході реалізації регіонального плану 1325, спільне проведення інформаційно-просвітницьких кампаній у різних сферах, сприяння навчанню посадовців та журналістів з гендерних питань.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня

В Україні зареєстровано 1 347 849 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Всеукраїнський Форум «Україна 30». «Розвиток правосуддя»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні на COVID-19 захворіло 1 342 016 осіб

Представники обласної влади залишаються на прямому зв'язку з мешканцями області

Робоча група по каоліновому кар’єру напрацьовує компромісні рішення

Конкурс “Кращі інклюзивні практики України – 2021”

26 лютого – День спротиву окупації Криму та міста Севастополя

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва Запорізьких мостів під час навігації

Влада і медики обговорили актуальні питання розвитку трансплантації у Запорізькій області