"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запоріжці вчилися боротися з гендерно обумовленим насильством

14 червня 2019 - 08:35

За ініціативи коаліції «Запоріжжя 1325», що об’єднує п’ятнадцять жіночих громадських організацій, відбувся триденний тренінг, присвячений протидії гендерно обумовленому насильству в українському суспільстві.

До дискусії долучилися начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, представники Національної та патрульної поліції, центрів соціальних служб, військовослужбовці Збройних Сил України та Національної гвардії України, фахівці-психологи.

Експертка Олена Суслова розповіла, що за підтримки Українського жіночого фонду та Європейського Союзу у п’яти областях реалізується проект «Рівність заради безпеки». Його мета – допомогти владі у розробці, реалізації та моніторингу Національного плану з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Відповідний документ реалізується і в нашому регіоні. Однією з форм його впровадження стала організація восьми медичних клінік «Дружніх, до молоді», що працюють у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Пологах. На умовах анонімності юнаки та дівчата можуть тут пройти безкоштовні обстеження, отримати консультації та поради.

Основною темою тренінгу став комплексний підхід до безпеки в умовах російської агресії проти України, соціальна та психологічна підтримка жінок-переселенок, які зазнали насильства на тимчасово окупованих територіях. Своїм досвідом поділилися представниці Мелітополя, де минулого тижня відкрився кризовий центр «Фіалка». Тут можуть перебувати до десяти жінок, яких скривдили у родині. В установі працює четверо співробітників, зарплату яким платить місцевий бюджет. Учасники зустрічі також говорили про створення безпечного середовища для дітей, запобігання нещасних випадків у школі, навчання хлопчиків та дівчат поводженню з вибухонебезпечними предметами.

Учасники тренінгу домовилися про координацію зусиль у ході реалізації регіонального плану 1325, спільне проведення інформаційно-просвітницьких кампаній у різних сферах, сприяння навчанню посадовців та журналістів з гендерних питань.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

11 960 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 1 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 088 дітей та 207 медпрацівників.

У Запорізькій області триває призов на строкову військову службу

Влада працює над забезпеченням доступності для маломобільних груп населення

Головам райдержадміністрацій рекомендовано продовжити роботу з покращення темпів вакцинації

У присутності Президента України Міністерство цифрової трансформації та Apple підписали Меморандум про співпрацю

Перша леді Олена Зеленська відвідала форум, присвячений створенню рівних можливостей для всіх

Рутинна вакцинація: як безкоштовно вакцинуватися?

Запорізькі мостобудівники завершують монтаж вантів

1600 педагогів Запорізької області сьогодні отримали ноутбуки

Соціальні послуги на Гіді

На порталі Дія.Бізнес тепер можна дізнатися все про земельну реформу