Новини

«Літня школа для дорослих» відкрила двері для науковців і педагогів з усієї України

19 червня 2019 - 14:33

Сьогодні в облдержадміністрації відбулось урочисте відкриття всеукраїнського науково-практичного семінару «Світ дитинства» у рамках проведення «Літньої школи для дорослих 2019». У його роботі  беруть участь науковці, педагоги,  викладачі з усієї України.

Мета заходу – надати додаткову можливість для навчання спеціалістам дошкільної освіти, розглянути та знайти шляхи розв’язання актуальних проблем в дошкільних навчальних закладах.

Учасників «Літньої школи для дорослих» привітала директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

- Тринадцятий рік поспіль у Запоріжжі проводиться всеукраїнський науково-практичний семінар – «Літня школа для дорослих». Це форма неперервної освіти  спеціалістів галузі дошкільної освіти, яка за змістом навчання дозволяє: по-перше, враховувати потреби суспільства і держави щодо розвитку системи дошкільної освіти в Україні та якості надання освітніх послуг дітям дошкільного віку; по-друге, враховувати потреби педагогів-фахівців у вмотивованому навчанні впродовж життя на сучасних наукових засадах та прикладному характері використання нових знань у власній практичній діяльності. У дошкілля є потенціал і бажання розвиватися, вчитися, досягати благородної мети – плекати дитинство заради успішного майбутнього  України, і «Літня школа для дорослих» − це приклад плідної співпраці науковців і практиків заради цієї мети, − зазначила Тетяна Озерова.

У ході семінару обговорюються питання  нормативно-правового забезпечення діяльності дошкільної ланки освіти; психолого-педагогічні технології забезпечення особистісного розвитку дитини; розвиток пізнавальної діяльності та творчості дитини; художньо-творчий розвиток дитини  тощо.

Для слухачів передбачена участь у міні-лекціях, тренінгах, майстер-класах, творчих майстернях тощо.

Довідково.

У Запорізькій області за 2014-2018 роки відновлено та введено в експлуатацію 21 заклад дошкільної освіти; створено 24 навчально-виховних комплекси; у функціонуючих закладах дошкільної освіти відновлено та додатково відкрито 124 групи, у тому числі – 35 груп з інклюзивною формою навчання.

У цілому забезпечено відновлення додаткових майже 4,9 тис. місць у закладах дошкільної освіти Запорізької області. Це дозволило додатково охопити систематичним дошкільним навчанням 4586 вихованців.

Станом на 01.06.2019 у черзі на влаштування до дошкільних закладів перебуває 775 дітей (на початок 2014 року було понад 4 тис. осіб). У цілому розвиток мережі дошкільних закладів дозволив додатково охопити систематичним дошкільним навчанням майже 4,9 тис. вихованців та майже у п'ять разів скоротити чергу на влаштування, але ще залишається перевантаження: у середньому по області на 100 місцях у дитячих садках виховується 114 дітей.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також