Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Робота з увічнення пам’яті жертв Голодомору триває

24 жовтня 2008 - 16:08

Указом Президента України 2008 рік оголошений роком пам'яті жертв Голодомору. Питанням активізації робіт із увічнення пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років та підготовки заходів до 75-ї річниці Голодомору була присвячена нарада під головуванням голови обласної державної адміністрації Олександра Старуха за участю його заступника Миколи Фролова, голів райдержадміністрацій, керівників міськвиконкомів.

- Наш моральний борг, політичний обов'язок влади - забезпечити належне вшанування пам'яті жертв та постраждалих від голодоморів, відновити  історичну справедливість, сприяти утвердженню в суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства, - зазначив, відкриваючи нараду, Олександр Старух. - Робота ця розпочата і має буде доведена до кінця, адже в ті страшні роки від голоду загинули майже 34 тисячі наших земляків. У кожному селі, кожному містечку, де багато років тому люди вмирали від голоду, має бути встановлений пам'ятник чи пам'ятний знак.

Нещодавно в області по всіх районах пройшла акція «Колосок пам'яті». Щосуботи в рамках всеукраїнської акції «33 хвилини» збирається молодь області, щоб поіменно згадати всіх наших земляків - жертв Голодомору. Регіон готується до проведення завершальних етапів міжнародної акції «Незгасима свічка» та національної акції «Засвіти свічку!»

Олександр Старух наголосив, що великого значення сьогодні набуває залучення до процесу учнівської та студентської молоді. Отже, слід активізувати відповідну роботу у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах.

Особливу увагу керівник регіону доручив звернути на питання поліпшення медичного та соціально-побутового обслуговування, надання матеріальної допомоги особам, які пережили Голодомор.

 

 
Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами