"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Залишається кілька днів, щоб змінити місце голосування на парламентських виборах

11 липня 2019 - 12:40

foto

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими причинами виборець не має можливості проголосувати на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово змінити місце голосування.

Про це повідомляють у Державному реєстрі виборців.

Кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення (не включення) до Державного реєстру виборців у «Особистому кабінеті виборця».

Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» звернення виборця з приводу тимчасової зміни місця голосування повинно бути мотивованим.

Як зазначають у Державному реєстрі виборців, мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця. Мотивація може бути викладена, зокрема, в такій формі: «за сімейними обставинами», «у зв’язку з відрядженням», «у зв’язку з виробничою необхідністю», «за місцем роботи», «за місцем навчання», «за місцем фактичного проживання», «у зв’язку з відпусткою», «у зв’язку з санаторно-курортним лікуванням» тощо.

Для того, щоб змінити місце голосування, виборець повинен звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.

При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України), або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для військовослужбовців  це може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Звертаємо увагу, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) або подання в електронному вигляді законодавством не передбачено.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, тобто до 15 липня 2019 року включно.

Графік роботи органів ведення реєстру виборців, адреси та номери телефонів можна переглянути на сайті Державного реєстру виборців.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19