Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для отримання податкової знижки річна декларація подається до кінця року

22 липня 2019 - 15:29

До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, включається, зокрема, сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС у Запорізькій області.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, повинна мати відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.

Для забезпечення правильності розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, доцільно надавати до фіскального органу копії зазначених документів.

Зазначена норма передбачена у Податковому кодексі України.

Нагадаємо, з нового року розпочалася кампанія декларування доходів фізичних осіб, яка передбачає податкову знижку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені за навчання у вітчизняних закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Протимінна безпека: від статистики до алгоритмів, які рятують життя

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Підприємці Запоріжжя та області!

Від сили до стратегії: запорізькі ветерани випробували себе у шашках

Власників пошкодженого або знищеного житла звільнять від сплати за житлово-комунальні послуги

ПДВ без блокувань: як уникнути проблем при реєстрації податкових накладних

8 років єдності, розвитку та незламності: Пологівська громада відзначає річницю створення

Сучасна освіта: коледжі Запоріжжя отримали інтерактивні панелі від Японії

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 30.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 823 удари по 38 населених пунктах Запорізької області

МОН запускає проєкт «КРОК» для підтримки дітей із порушеннями розвитку

Уряд визначив механізм віднесення земель до зон ризикованого землеробства