Новини

Система раннього втручання допомагає малечі з порушеннями психофізичного розвитку

9 серпня 2019 - 09:41

Представники Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації взяли участь у розширеному засіданні Регіональної консультативної ради щодо реалізації пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя», що відбулася в м. Дніпро. Система раннього втручання покликана допомогти малечі з порушеннями психофізичного розвитку. 

Метою пілотного проєкту є створення та розбудова системи надання послуги раннього втручання для дітей з обмеженням життєдіяльності або ризиком виникнення таких обмежень і їх сімей. Крім цього, увага приділяється підвищенню якості надання послуги раннього втручання, зменшенню рівня інвалідизації дітей в Україні та запобігання їх інституціалізації у ранньому віці. В цьому році Урядом затверджено план заходів з реалізації у 2019-2021 роках пілотного проєкту у десяти областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кропивницькій, Луганській, Львівській, Одеській і Харківській.

Серед головних питань, які розглядалися консультативною радою, стали стан реалізації пілотного проєкту; роль професійної спільноти у розбудові сучасної послуги раннього втручання, а також партнерство в адвокації раннього втручання і роль батьків.

Учасники заходу також провели аналіз та поділилися досвідом з розбудови системи раннього втручання в Одеській та Дніпропетровській областях.

Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ірина Разуваєва, з 2017 року в Запорізькій області триває робота з надання послуги раннього втручання в комунальному закладі вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР та комунальній установі «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» ЗОР.

Крім цього, в 2017 році рішенням сесії Преображенської сільської ради було створено Центр раннього втручання як структурний підрозділ комунального закладу «Навчальний виховний комплекс «Основа». Під час засідання консультативної ради Ірина Разуваєва не тільки розповіла про здобутки, а й приділила увагу наявним проблемам. Зокрема, необхідності доопрацювання й удосконалення нормативно-правової бази, якою регулюється програма впровадження послуг раннього втручання. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також