Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Держпродспоживслужба запобігла обрахуванню споживачів комунальних послуг на суму понад 300 тисяч гривень

15 серпня 2019 - 11:39

Протягом I півріччя 2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено дев’ять  планових та одну позапланову перевірку з питання формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. У тому числі: одну перевірку аптечного закладу, три перевірки платних послуг, які надаються лікувальними закладами, та шість - у сфері житлово-комунальних послуг.

За даними ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з 10 перевірених підприємств порушення щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін виявлено у ході восьми перевірок.

Так, під час планової перевірки підприємства-надавача послуг з водопостачання, вивезення твердих та рідких побутових відходів на предмет дотримання ним вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін фахівці виявили суттєве порушення ціноутворення. Зокрема, порушення норм чинного законодавства при формуванні тарифів на послуги з водопостачання і вивезення твердих побутових відходів для бюджетних організацій та інших споживачів.

При формуванні суб’єктом господарювання тарифів враховано рентабельність від 21,96% до 163,54% (залежно від категорії споживача та виду послуги). При цьому інвестиційні програми до цих тарифів підприємством не розроблялися та не погоджувалися в установленому законодавством порядку органами місцевого самоврядування.  Внаслідок цього за період з 1 березня до 31 травня 2019 року  підприємство нарахувало споживачам на 65,5 тисячі гривень більше за послугу з водопостачання та 6,9 тисячі гривень - за послугу з вивезення твердих побутових відходів. Загалом у розрахунку на рік попереджено обрахування споживачів за комунальні послуги на суму 301,1 тисячі гривень.

 За результатами проведеного планового заходу державного нагляду (контролю) Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області надало суб’єкту господарювання припис щодо усунення в місячний термін виявлених порушень та подання розрахунків економічно обґрунтованих тарифів до органу місцевого самоврядування, а також здійснення перерахунків споживачам за надані послуги. З метою недопущення втрат доходів на цю суму підприємству було зменшено фінансування з місцевого бюджету.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Загалом упродовж доби окупанти завдали 469 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.06.2025

У ЦНАПах Запорізької області вшановують жертв війни хвилиною мовчання

Комишуваська гімназія «Джерело»: випускний під звуки війни, але з вірою в мирне майбутнє

Запоріжжя та PFRU: спільні дії задля стійкості та безпеки

Пенсії для осіб з інвалідністю: умови призначення, обчислення розмірів та додаткові гарантії

Досвід єднання: Новоолександрівська та Зіньківська громада зміцнюють партнерство

Навчайся, твори, досліджуй: у Запоріжжі відкрився новий молодіжний центр з технологіями майбутнього

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.06.2025

Упродовж доби окупанти завдали 360 ударів по 7 населених пунктах Запорізької області

70 років із наукою, університетом і Запорізьким краєм: у Запоріжжі відзначили ювілей професора Володимира Кюрчева

Служіння державі та людям: в Запоріжжі відзначили кращих держслужбовців