Новини

Обласна влада підтримує всі національні спільноти, які проживають на території регіону

16 серпня 2019 - 12:32

Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін провів зустріч з Почесним консулом Республіки Албанія Шахіном Омаровим та Уповноваженим представником Верховної Ради України з прав людини в східних областях Сергієм Красноперовим. Учасники зустрічі обговорили питання взаємодії місцевої влади, громади та албанської національної спільноти у Приазовському районі.

У Приазовському районі у селах Дівнинське, Гамівка та Георгієвка компактно проживають албанці. Ці поселення засновані албанцями ще в 60-х роках ХІХ століття. За останнім переписом населення 2001 року в області налічувалося 892 особи, які заявили про свою приналежність до албанської національності.

На території нашої області проживають понад 130 національностей і наша політика така, що ми всіма способами та можливостями підтримуємо їх, намагаємося знайомити різні культури між собою, виховуємо толерантність. Ми єдина область, у якій є програма фінансової підтримки національних товариств. І ми готові оперативно розглядати та вирішувати питання, що ставлять перед нами представники всіх національних спільнот. Головне завдання – не допустити незрозумілих ситуацій, які виникають ніби на міжнаціональному підґрунті. Цього ми допустити не можемо, зазначив Едуард Гугнін.

Як розповів Шахін Омаров, до нього, як до консула, надходили звернення від жителів сіл Приазовського району, в яких порушувалося широке коло питань, у тому числі і проблемних.

Ми їдемо зараз у Приазовський район на зустріч з місцевими жителями і керівниками закладів культури, освіти, депутатами та посадовцями. Хочемо розібратися у всіх питаннях без зайвих емоцій та суб’єктивізму, повідомив Шахін Омаров.

За словами директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко, до албанського товариства, як і до будь-яких інших представників національних меншин, у нашій області ставляться з повагою та толерантністю.

У Приазовському районі створено дві албанські громадські організації: громадська організація «Албанське національно-культурне товариство «Рузе» та албанське культурно-просвітницьке товариство «Дарданія». У районі також є албанський фольклорний колектив «Ружоаверди» та дитячий танцювальний колектив «Тинглазуридимти», який займається у танцювальному колективі «Веселка» Гамівського будинку культури. Албанську мову вивчають учні Дівнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Навчальний заклад забезпечений педагогічними кадрами, які отримали фахову освіту та пройшли перепідготовку в Албанії. У школі працює гурток «Їштівічкі-Ласточки», де вивчають історію переселення албанського народу з Балканського півострова, культуру, народні традиції, побут. Тобто ми бачимо, що в районі створено умови для розвитку та поширення албанської культури, зазначив Владислав Мороко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Віталій Туринок в Бердянському районі представив нову очільницю райдержадміністрації

Спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Регіони закликали активізувати роботу щодо створення патронатних сімей

У Запорізькій області обирають «Господиню свого краю»

У Запоріжжі презентують Державну програму «Доступні кредити: 5-7-9 %»

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих у військовій операції під м. Дебальцеве

Володимир Зеленський: Курс на завершення війни лишається незмінним, але маємо рішучість дати відсіч будь-яким проявам агресії

Фахівці опрацьовують новації у реабілітації дітей з інвалідністю

Обласна влада вживає заходів щодо боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції

Запорізьких освітян готують до проведення інституційного аудиту в навчальних закладах

За два тижні державні банки вже видали доступних кредитів на 27,1 млн грн під 5-7-9%