Новини

Запорізькі бібліотекарі вивчають можливості роботи закладів в умовах децентралізації

16 серпня 2019 - 14:25

Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки проведено перший обласний семінар-практикум для керівників бібліотек області. У заході взяли участь керівники бібліотек міста Запоріжжя, Токмака, Василівського, Вільнянського, Запорізького, Новомиколаївського районів.      

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко поінформував учасників семінару про хід децентралізації в області та нові можливості  сучасних бібліотек, які відкриває для них цей процес. Зробивши аналіз діяльності бібліотек та бібліотечного фонду, Владислав Мороко звернув увагу на те, що сьогодні бібліотека перестала бути сховищем книг, а стала центром спільнот, який надає інформаційні послуги, стає центром  самоосвіти.

Про перспективи діяльності бібліотек Запорізької області в умовах децентралізації розповіла провідна методистка науково-методичного відділу обласної бібліотеки Олена Літвак. З результатами дослідження потреб жителів м. Запоріжжя та Запорізької області, проведеного для вдосконалення  послуг, що  надаються   бібліотеками,  та з  метою розвитку електронної демократії та електронної комерції учасників семінару ознайомила провідна бібліотекарка відділу  документів іноземними мовами  Інна  Павленко.       

Учасники семінару також обговорили актуальні питання роботи бібліотек, що виникли в умовах децентралізації. Директорка Токмацької міської бібліотеки Марина Таран презентувала громадську спілку «Культурна ліга Сходу», в яку вже увійшли 25 бібліотек Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також