Новини

Запорізькі громади діляться досвідом упровадження місцевої демократії

16 серпня 2019 - 15:34

Для підвищення мотивації населення брати участь у розбудові демократії у громадах та безпосередньо впливати на рішення влади в облдержадміністрації відбулася відкрита дискусійна платформа. Головна її мета – ознайомити з ефективними практиками впровадження місцевої демократії та посилити роль громадськості в розробці та провадженні процедур місцевої демократії.

Захід проведено Запорізьким благодійним фондом «Єдність за майбутнє» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та партнерської організації  «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в межах проєкту «Посилення впливу громадянського суспільства через розвиток місцевої демократії територіальних громад».

У дискусійній платформі взяла участь  керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойка, яка наголосила на важливості розбудови громадянського суспільства, особливо у часи глобального реформування, коли повноваження передаються на місця.

− Запорізька область − серед лідерів процесу децентралізації за багатьма показниками. Всі вони відображені в останньому моніторингу Мінрегіону України. Наше завдання як влади - сприяти розбудові територій. Це можливо тільки при усвідомленні місцевим населенням, що зараз вони самі відповідають за свою громаду, і тільки від них залежить розвиток тих чи інших галузей, − зазначила Зінаїда Бойко.

Керівник аналітичного центру Андрій Крупнік презентував досвід упровадження демократії в громадах України. За основу було взято громади, які брали участь у проєктах МВФ «Відродження». Власним досвідом упровадження механізмів місцевої демократії у життя об’єднаних громад під час скайпзв’язку поділилися представники Балтської ОТГ Одеської області.

Програмою заходу передбачено три дискусійні панелі. Під час першої представники міста Молочанськ, смт Степногірська, Біленьківської, Смирнівської територіальних громад ділилися досвідом упровадження місцевої демократії. Дві інші панельні дискусії були побудовані у форматі інтерактивного обговорення. Про роль громадськості говорили представники влади, громадських організацій, депутати, представники органів самоорганізації населення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також