Новини

Майже за рік запоріжці отримали понад 11 тисяч «пакунків малюка»

22 серпня 2019 - 09:55

foto

З вересня минуло року працює урядова ініціатива «Пакунок малюка». Відповідно до програми дитина з перших днів життя має отримати все необхідне незалежно від рівня матеріального забезпечення батьків.

Кожний новонароджений отримує від держави пакет з найнеобхіднішими в перші місяці життя речами. Зокрема, пелюшки, сорочечки, шапочки, пінетки, підгузки, ковдру, матрац, термометр, соску, пляшечку, олійку та присипку. Також у пакунку містяться  друковані матеріали для мами з інформацією про догляд за немовлям. Саму ж коробку з-під речей можна використовувати як люльку для малюка.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, загалом майже за рік видано 270 тисяч наборів.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, у 2019 році в області вже отримано 7121 пакунок для новонароджених, а від початку запровадження ініціативи – 11037.

«Пакунок малюка» надається у пологових будинках державної та приватної форми власності. Такий пакунок також можуть отримувати батьки-усиновителі та патронатні родини. Як зазначили в Департаменті, поставки цих наборів відбуваються регулярно та напряму до пологових будинків усіх районів. Жодного разу не зареєстровано випадку, коли новонароджений не отримав «пакунок малюка» у вставлений строк.

При цьому надання «пакунка малюка» жодним чином не впливає на отримання грошової виплати при народженні дитини. Це окрема додаткова допомога кожній дитині, яка народилася, а також ніяк не впливає на обчислення сукупного доходу родини, якщо вона подає документи до органів соцзахисту.

Крім цього, для батьків працює пакет онлайн послуг «Е-малятко». Це 10 затребуваних послуг:  оформлення документів, допомоги тощо. Скористатися ними можна в будь-який зручний для батьків час – через Інтернет.

Ще одна допоміжна ініціатива – проєкт «Муніципальна няня». При офіційному оформленні няні держава пропонує компенсацію витрат на такі послуги.  Оформити заявку можна так само онлайн.

 З квітня цього року діє державна допомога багатодітним сім’ям, що передбачає щомісячну виплату 1700 грн на третю і кожну наступну дитину до шести років.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Регіони закликали активізувати роботу щодо створення патронатних сімей

У Запорізькій області обирають «Господиню свого краю»

У Запоріжжі презентують Державну програму «Доступні кредити: 5-7-9 %»

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих у військовій операції під м. Дебальцеве

Володимир Зеленський: Курс на завершення війни лишається незмінним, але маємо рішучість дати відсіч будь-яким проявам агресії

Фахівці опрацьовують новації у реабілітації дітей з інвалідністю

Обласна влада вживає заходів щодо боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції

Запорізьких освітян готують до проведення інституційного аудиту в навчальних закладах

За два тижні державні банки вже видали доступних кредитів на 27,1 млн грн під 5-7-9%

Запорізькі школярі змагалися за участь у фінальному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад