Новини

ОТГ надають пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад

22 серпня 2019 - 15:25

Під головуванням керівниці апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Запорізької області. На засіданні розглянуто варіанти об’єднання громад у п’яти районах: Пологівському, Мелітопольському, Новомиколаївському, Приморському та Запорізькому.

За повідомленням Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, з початку поточного року в регіоні створено чотири об’єднані територіальні громади, три з яких у форматі, що не відповідає затвердженому перспективному плану формування територій громад Запорізької області. А саме:

Федорівська сільська рада та Новоселівська сільська рада об’єдналися у Федорівську сільську об’єднану територіальну громаду Пологівського району;

Семенівська сільська рада, Новгородківська сільська рада, Новомиколаївська сільська рада та Полянівська сільська рада утворили Семенівську сільську об’єднану територіальну громаду Мелітопольського району;

Тернуватська селищна рада та Самійлівська сільська рада прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад, об’єднавшись у Тернуватську сільську об’єднану територіальну громаду Новомиколаївського району.

Для того, щоб ці громади могли перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, отримати гарантовані державою преференції, вони повинні відповідати перспективному плану.

За підсумками засідання робочої групи рекомендовано включити зазначені об’єднані територіальні громади у форматі, в якому вони фактично існують, до проєкту рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення Запорізької обласної ради від 07.07.2015 № 1 «Про схвалення проєкту перспективного плану формування територій громад Запорізької області» (зі змінами), який буде подано на розгляд чергової сесії обласної ради.

Тим часом Новенська та Фруктівська сільські ради об’єдналися в Новенську сільську об’єднану територіальну громаду Мелітопольського району відповідно до перспективного плану. Проте, оскільки Мордвинівська сільська рада має намір приєднатися до створеної громади, робочою групою також підтримано пропозицію районної робочої групи щодо включення Мордвинівської сільської ради до складу Новенської сільської об’єднаної територіальної громади.

Крім цього, підтримано пропозицію щодо визначення формату Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району.

Члени робочої групи рекомендували у проєкті рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення Запорізької обласної ради від 07.07.2015 № 1 «Про схвалення проєкту перспективного плану формування територій громад Запорізької області» змінити центр у проєктній громаді Приморського району з с. Юр’ївка на с. Болгарка Коларівської сільської об’єднаної територіальної громади Приморського району.

Пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану по Запорізькому району розглянуто членами робочої групи, але не підтримано.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Регіони закликали активізувати роботу щодо створення патронатних сімей

У Запорізькій області обирають «Господиню свого краю»

У Запоріжжі презентують Державну програму «Доступні кредити: 5-7-9 %»

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих у військовій операції під м. Дебальцеве

Володимир Зеленський: Курс на завершення війни лишається незмінним, але маємо рішучість дати відсіч будь-яким проявам агресії

Фахівці опрацьовують новації у реабілітації дітей з інвалідністю

Обласна влада вживає заходів щодо боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції

Запорізьких освітян готують до проведення інституційного аудиту в навчальних закладах

За два тижні державні банки вже видали доступних кредитів на 27,1 млн грн під 5-7-9%

Запорізькі школярі змагалися за участь у фінальному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад