Новини

На Хортиці вшанували символ української державності – синьо-жовтий прапор

23 серпня 2019 - 10:25

Сьогодні в Україні відзначається День державного прапора. У Запоріжжі 15 рік поспіль на одному з найвищих флагштоків України піднімають синьо-жовтий символ української держави. Флагшток розташований на острові Хортиця, біля Музею історії запорозького козацтва. Загальна його висота сягає близько 90 метрів над рівнем Дніпра.

На урочисту церемонію підняття Державного прапора України завітали керівники області та міста, військовослужбовці 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» Збройних Сил України, 9-го полку оперативного призначення  Національної гвардії України, 23-ї  окремої бригади з охорони громадського порядку Національної гвардії України, Управління патрульної поліції в Запорізькій області, представники громадськості.

Привітала учасників заходу тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Елла Слепян, яка наголосила, що прапор – це символ наших національних традицій, історії та єдності.

– Підняття прапора для кожного з нас та для світу констатує, що Україна була, є та залишиться незалежною державою вільних людей. У всі важливі для нашої держави етапи прапор був з нами. Українці боролися та гинули за незалежність під синьо-жовтим знаменом. Він пройшов шлях від народного визнання до юридичного оформлення. У 1991 році вперше піднявся над Верховною Радою України. І сьогодні ми віддаємо данину синьо-жовтому прапору за силу та натхнення, якими він надихав усі ці роки українців. Нехай прапор у серці Запоріжжя та України – на острові Хортиця – залишається символічним оберегом для нас та нашої країни.  З Днем прапора та з прийдешнім Днем незалежності України, дорогі запоріжці, – зазначила Елла Слепян.

Право  підняти Державний прапор України було надано командиру артилерійської батареї 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» Збройних Сил України капітану Радіону Падалиці, командиру патрульного взводу військової частини 3033 Національної гвардії України, учаснику бойових дій, молодшому лейтенанту Ігорю Фiлатову та сержанту поліції Управління патрульної поліції в Запорізькій області, учаснику антитерористичної операції, Костянтину Харченку.

Учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання захисників України, які віддали своє життя за нашу державу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також