Новини

Удосконалено та спрощено процедури надання державних послуг

10 вересня 2019 - 16:27

Днями  опубліковано Указ Президента «Про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг», у якому йдеться про якість та доступність надання населенню державних послуг.

«З метою утвердження функціонування сервісної держави – держави для громадян і бізнесу, забезпечення належної реалізації прав фізичних та юридичних осіб y сфері надання публічних, у тому числі адміністративних, послуг, створення сучасної інфраструктури, зручних та доступних електронних сервісів для надання таких послуг впроваджено заходи»,  йдеться у документі.

Відтепер у всій Україні діятимуть єдині вимоги до якості обслуговування відвідувачів. Зокрема, буде: чітко визначено максимальний час очікування в черзі, вимірюватиметься рівень задоволеності клієнтів, запровадиться механізм контролю, у т. ч. опція «таємний відвідувач».

Усе більше публічних послуг будуть надаватися онлайн. У тому числі з'явиться комплексна е-послуга для оформлення права на земельну ділянку, питання по житлово-комунальних послугах (заміни, повірки, результат), окремі адмінпослуги надаватимуться без втручання людини.

Розвиватиметься та посилюватиметься мережа Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). ЦНАПи при райдержадміністраціях перейдуть до органів місцевого самоврядування на засадах співфінансування державою. Заяви заповнюватимуть адміністратори, а не відвідувачі – якщо такі заяви будуть потрібні. Частину плати за адмінпослуги спрямують на потреби ЦНАПу і винагороди адміністраторам. Споживачі отримуватимуть якісні та вичерпні консультації у зручний для себе спосіб (особисто, телефоном, онлайн) – це стосується пенсійних, соціальних та адмінпослуг. Результати адмінпослуг за бажанням можна буде отримати кур'єром.

У документі також зазначено, що отримувати найпопулярніші послуги буде просто, адже між реєстрами буде налагоджена взаємодія, процедури отримання послуг будуть спрощені, технічні помилки та достовірність перевірятимуть оперативно. Місце проживання реєструватимуть за декларативним принципом із забезпеченням прав власника. Соціальні виплати можна буде отримати на рахунок, відкритий у будь-якому банку.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Віталій Туринок в Бердянському районі представив нову очільницю райдержадміністрації

Спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Регіони закликали активізувати роботу щодо створення патронатних сімей

У Запорізькій області обирають «Господиню свого краю»

У Запоріжжі презентують Державну програму «Доступні кредити: 5-7-9 %»

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих у військовій операції під м. Дебальцеве

Володимир Зеленський: Курс на завершення війни лишається незмінним, але маємо рішучість дати відсіч будь-яким проявам агресії

Фахівці опрацьовують новації у реабілітації дітей з інвалідністю

Обласна влада вживає заходів щодо боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції

Запорізьких освітян готують до проведення інституційного аудиту в навчальних закладах

За два тижні державні банки вже видали доступних кредитів на 27,1 млн грн під 5-7-9%