Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна виконавча влада шукає шляхи допомоги тваринникам

8 грудня 2008 - 11:18

Голова облдержадміністрації Олександр Старух під час робочої поїздки до Куйбишевського району відвідав агрофірму «40 років Жовтня».

Це господарство традиційно вважається одним з флагманів тваринництва не лише в районі, але й в області – молочне стадо племінної худоби налічує 800 голів, рекордно високі надої, висока якість молока. Але сьогодні й воно переживає не кращі часи. Обсяги виробництва тваринницької продукції скорочуються. Так, за останні 3 роки у Куйбишевському районі поголів'я великої рогатої худоби зменшилось на 25,5%. Причини занепаду – збитковість тваринницького виробництва.

У пошуках шляхів збереження молочної галузі агрофірма цього року взяла банківський кредит та побудувала сучасний комплекс для утримання та доїння корів з використанням новітніх світових технологій. Обладнання поставила і змонтувала німецька фірма «Вестфалія Сьорж».

Здавалось би, позитивний досвід, який треба всіляко підтримувати. Але через високу відсоткову кредитну ставку та постійне зростання курсу іноземної валюти сьогодні господарство вже має віддати вдвічі більше, ніж позичило на початку року. При цьому власне зерно, вирощене цього року, хлібороби не можуть продати через низьку закупівельну ціну.

- Цінова політика на сільгосппродукцію і коливання курсу валют боляче «б'ють» по аграріях, тому будемо шукати шляхи допомоги. Інакше область може взагалі втратити тваринницьку галузь, - зазначив Олександр Старух у ході знайомства з агрофірмою.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Протидія торгівлі людьми в умовах війни: допомога постраждалим та як уберегти від небезпеки дітей

Проєкт «100 майстерень»: коледжі Запорізької області отримають кошти на створення безбар’єрних просторів для навчання

Запорізька ОДА та Державна регуляторна служба України посилюють практичні навички фахівців у сфері регуляторної діяльності

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.08.2026

Упродовж доби окупанти завдали 1026 ударів по 56 населених пунктах Запорізької області

Правнича допомога: як зареєструвати дитину, яка з’явилася на світ поза медзакладом

Запорізький борець Ібрагім Насібов став срібним призером чемпіонату світу U17

Сім років єдності: Федорівська громада відзначає День створення

Освіта в умовах війни: Запорізька область готується до нового навчального року

Від евакуації до нового дому: як у Запоріжжі допомагають родинам-ВПО

Експорт під час війни: інструменти підтримки та нові можливості

Захист працює: попри десятки ворожих ударів по енергообʼєктах, 45 тисяч споживачів – знову зі світлом