Новини

До Дня поля запорізьким аграріям презентували цьогорічні досягнення

13 вересня 2019 - 14:00

У Запорізькому районі для сільгоспвиробників відбувся День поля, присвячений запровадженню новітніх технологій вирощування соняшника і кукурудзи.

У заході взяли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький, представники насіннєвих компаній вітчизняної та зарубіжної селекції соняшника і кукурудзи, компанії з продажу сільськогосподарських машин та приладь, компанії з продажу хімічної продукції для сільгоспвиробників, керівники господарств та фахівці.

Олександр Ясинецький ознайомив присутніх з ходом збиральної кампанії.

– Завдяки невтомній праці аграріїв, поєднуючи сучасні технології, новітні сорти, гібриди, плідну та взаємовигідну співпрацю з провідними компаніями в області зібрано рекордний за роки незалежності України врожай зернових та зернобобових культур, – повідомив посадовець.

За даними органів статистики, валовий збір склав 3 мільйони 137 тис. тонн зерна нового врожаю. За обсягом валового збору зернових та зернобобових культур Запорізька область на цей час посідає І місце в Україні (ІІ місце – Одеська область, 3086 тис. тонн, ІІІ місце – Харківська область, 2872 тис. тонн).

У розрізі валового збору окремих культур область посідає І місце за обсягами намолоченого врожаю озимої пшениці – 2275 тис. тонн та гороху – 147,8 тис. тонн. Наразі триває збирання кукурудзи та соняшника.

У рамках Дня поля учасники обговорили досягнення, вплив на розвиток рослин соняшника та кукурудзи погодних умов, питання сортової політики, перспективи впровадження нових сортів та гібридів у сільськогосподарське виробництво, шляхи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур.

Такі заходи  традиційно дозволяють популяризувати та наочно знайомити  агровиробників з останніми селекційними досягненнями, новітніми технологіями та особливостями проведення поточної збиральної кампанії.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також