Новини

Обласна комісія з реабілітації повертає добре ім’я представникам депортованих народів

13 вересня 2019 - 14:49

Під головуванням доктора історичних наук, професора Федора Турченка відбулося засідання регіональної комісії з реабілітації. Його учасники розглянули 14 справ про визнання наших співвітчизників реабілітованими або потерпілими від репресій.

За словами секретаря комісії Георгія Шаповалова, серед заявників багато кримських татар. Їхніх батьків комуністичний режим депортував з півострова у травні 1944 року до  Сибіру та Середньої Азії. Вони не мали права повернутися додому, не могли вільно пересуватися та були зобов’язані відмічатися у комендатурі. За спогадами родини Саймуратових, після переїзду з Узбекистану до Мелітополя у 1980 р. на них чекали приниження, постійні перевірки КДБ, відмови у прийнятті на роботу та оформленні прописки.

Не менш трагічна доля спіткала етнічних німців, які жили на Запоріжжі до Другої світової війни. Родину Оленбергерів вивезли до Рейху нацистські окупанти, а після розгрому гітлерівців вони опинилися в радянському таборі в м. Рава-Руська Львівської області, а згодом – на засланні у Таджикистані. Герберта Руфа з с. Рейхенфельд (нині – Плодородне) Михайлівського району мобілізували до трудової армії будувати металургійні підприємства на Уралі.

За результатами розгляду всі матеріали направлено до Національної комісії з реабілітації. Учасники засідання також  запропонували розробити механізм виконання Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», який дозволить дітям та онукам жертв масових депортацій 1940-х років отримати передбачені законом пільги на оплату послуг ЖКГ та нарахування пенсій. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Регіони закликали активізувати роботу щодо створення патронатних сімей

У Запорізькій області обирають «Господиню свого краю»

У Запоріжжі презентують Державну програму «Доступні кредити: 5-7-9 %»

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих у військовій операції під м. Дебальцеве

Володимир Зеленський: Курс на завершення війни лишається незмінним, але маємо рішучість дати відсіч будь-яким проявам агресії

Фахівці опрацьовують новації у реабілітації дітей з інвалідністю

Обласна влада вживає заходів щодо боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції

Запорізьких освітян готують до проведення інституційного аудиту в навчальних закладах

За два тижні державні банки вже видали доступних кредитів на 27,1 млн грн під 5-7-9%

Запорізькі школярі змагалися за участь у фінальному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад