"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Новомиколаївському районі ліквідують наслідки розповсюдження АЧС на свинофермі

30 вересня 2019 - 16:10

Про першочергові заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з розповсюдженням вірусу африканської чуми свиней на свинофермі ТОВ «Лідер» в селі Веселий Гай Новомиколаївського району, йшла мова під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. У засіданні взяли участь заступники голови облдержадміністрації Андрій Антонов та Віктор Скобліков, начальник ГУ ДСНС України в Запорізькій області Олексій Лепський, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації Володимир Шлея, члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Як повідомив голова Новомиколаївської районної державної адміністрації Володимир Грянистий, 20 вересня на свинофермі ТОВ «Лідер» в селі Веселий Гай Новомиколаївського району Запорізької області було виявлено захворювання тварин на африканську чуму свиней.

Спеціалістами Новомиколаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини було відібрано три проби патологічного матеріалу та направлено для проведення відповідного дослідження до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, в наданих зразках виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Ця ситуація була визначена, як надзвичайна ситуація місцевого рівня.

На заходи, пов’язані з ліквідацією надзвичайної ситуації, в Новомиколаївській районній державній адміністрації було виділено: з матеріального резерву району - 600 літрів дизельного пального; з резервного фонду районного бюджету - кошти в розмірі 23622 грн на закупку деревини. На цьому можливості районного бюджету були вичерпані.

Новомиколаївська райдержадміністрація звернулась з проханням щодо виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету орієнтовно на суму 195 тис. грн. Також необхідно залучити додаткову спецтехніку та пально-мастильні матеріали, а також залучити сили Нацгвардії для забезпечення оточення осередку захворювання.

За підсумками засідання вирішено надати кошти для придбання необхідних кубометрів лісу. Також для патрулювання території будуть залучені додаткові сили Нацгвардії.

Довідково.

Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Жестова мова як невід’ємний елемент розбудови безбар’єрного середовища

До уваги журналістів!

Обласна влада – на прямому зв’язку з мешканцями області

Карантинні обмеження та вакцинація - це єдині ефективні способи протидії COVID

До кінця року у Запоріжжі відкриють Балковий міст через Старий Дніпро

Голова ОДА на прямому зв'язку з жителями області

Виступ Президента України Володимира Зеленського на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

Велике будівництво: у Запоріжжі запрацювало найсучасніше приймальне відділення України

У Запорізькій області розпочинається осінній призов на строкову військову службу

Мінцифра запустила платформу, що полегшить щоденну роботу ЦНАП

В області здійснено перерозподіл коштів з ДФРР з метою їх ефективного використання

До кінця року в Запорізькій області збудують сучасну льодову арену