"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Новомиколаївському районі ліквідують наслідки розповсюдження АЧС на свинофермі

30 вересня 2019 - 16:10

Про першочергові заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з розповсюдженням вірусу африканської чуми свиней на свинофермі ТОВ «Лідер» в селі Веселий Гай Новомиколаївського району, йшла мова під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. У засіданні взяли участь заступники голови облдержадміністрації Андрій Антонов та Віктор Скобліков, начальник ГУ ДСНС України в Запорізькій області Олексій Лепський, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації Володимир Шлея, члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Як повідомив голова Новомиколаївської районної державної адміністрації Володимир Грянистий, 20 вересня на свинофермі ТОВ «Лідер» в селі Веселий Гай Новомиколаївського району Запорізької області було виявлено захворювання тварин на африканську чуму свиней.

Спеціалістами Новомиколаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини було відібрано три проби патологічного матеріалу та направлено для проведення відповідного дослідження до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, в наданих зразках виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Ця ситуація була визначена, як надзвичайна ситуація місцевого рівня.

На заходи, пов’язані з ліквідацією надзвичайної ситуації, в Новомиколаївській районній державній адміністрації було виділено: з матеріального резерву району - 600 літрів дизельного пального; з резервного фонду районного бюджету - кошти в розмірі 23622 грн на закупку деревини. На цьому можливості районного бюджету були вичерпані.

Новомиколаївська райдержадміністрація звернулась з проханням щодо виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету орієнтовно на суму 195 тис. грн. Також необхідно залучити додаткову спецтехніку та пально-мастильні матеріали, а також залучити сили Нацгвардії для забезпечення оточення осередку захворювання.

За підсумками засідання вирішено надати кошти для придбання необхідних кубометрів лісу. Також для патрулювання території будуть залучені додаткові сили Нацгвардії.

Довідково.

Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

З 1 червня учні профтехів можуть виходити на навчання

Розпочався відбір кандидатів на призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні

Затверджено перелік посад працівників, яким передбачено додаткові доплати до заробітної плати

Від продажу земельних ділянок та прав оренди місцеві бюджети регіону отримали 1,69 мільйони гривень

Запорізька область за всіма показниками готова до другого етапу послаблення карантину