"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Ювілейний Всеукраїнський фестиваль «Покрова на Хортиці» готовий приймати гостей

10 жовтня 2019 - 08:35

З нагоди свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисника України та Дня визволення міста Запоріжжя 14 жовтня на острові Хортиця відбудеться Х Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці».

Як повідомив директор Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко,  фестиваль «Покрова на Хортиці» вже став справжнім втіленням ідеї розвитку національної культури і духовності, популяризації українського козацтва та об’єднання творчого потенціалу всіх регіонів України. До Запоріжжя приїдуть творчі колективи та гості з усієї України. 

У рамках  фестивалю «Покрова на Хортиці» 12 жовтня о 16.00 відбудеться  гала-концерт Всеукраїнського фестивалю «Краса і гордість козацького краю»  у міському палаці дитячої та юнацької творчості. На честь урочистого відкриття Х Всеукраїнського фестивалю «Покрова на Хортиці» у Запорізькій обласній філармонії 12 жовтня о 18.00 виступить з концертом Черкаський державний академічний  заслужений український народний хор.   

Цього року на Хортиці урочисті заходи фестивалю «Покрова на Хортиці» відбуватимуться на двох локація:  на території історико-культурного комплексу «Запорозька січ» та на Козацькому колі (біля музею історії запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця»). Вхід на територію комплексу «Запорозька січ» - безкоштовний, вітається присутність на святі в національному костюмі. Весь день працюватиме фудкорд із смачними наїдками та гарячими напоями на території оглядового майданчика музею запорозького козацтва.

На території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» свято розпочнеться молебнем у Січовій церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Завершиться служба урочистою ходою під супровід козацьких пісень. Особливу урочистість заходу надасть участь у святі учасників АТО-ООС та волонтерів. На території комплексу «Запорізька січ» плануються виступи запорізьких пісенних  колективів: «Пернач»,  «Козаки-запорожці», «3029», шоу «02», студентського хору «Дніпро», ансамблю бандуристів та київського гурту «КолоДій». Працюватиме дитяча майстерня, містечко народних майстрів, інтерактиви; свою майстерність покажуть  «Січові козаки». Крім цього,  на січі розташуються дебютанти фестивалю – історичні реконструктори, козаки Куреня Печерської сотні Київського полку. Малечу на січі чекають майстри, які будуть вчити петриківському розпису. Діятиме традиційний інтерактив «Козацький писар» – перевдягання в автентичний одяг козацької доби, друкарство та тиснення на шкірі.

На Козацькому колі гостей свята вітатимуть містечко майстрів народного мистецтва «Запорізькі обереги»,  туристична виставка «Гостинне Запоріжжя», концерт фестивалю національних культур «Єдина родина». З 11.00 на сцені Козацького кола почнеться велика святкова програма за участю професійних та аматорських колективів з усієї Запорізької області та багатьох куточків України:  Донецької, Полтавської, Сумської областей,  міста Києва.

На святі можна буде  придбати українські сувеніри, традиційні гостинці, одяг та багато інших цікавинок.

У рамках фестивалю міський палац дітей та юнацтва запрошує о 16.00 на Всеукраїнський дитячо-молодіжний фестиваль «Краса і гордість козацького краю».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Україні зафіксовано 26999 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 26999 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 26 514 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 26 514 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Визначено одержувача бюджетних коштів для здійснення заходів Програми підтримки розвитку культур національних меншин

Мінцифра презентувала освітній серіал про персональні дані

Запорізький школяр потрапив в число фіналістів І етапу Всеукраїнського національного відбору Міжнародної молодіжної наукової олімпіади

З початку року до держбюджету надійшло близько 8 млн грн від оренди держмайна