Новини

Михайлівській район – лідер області за кількістю підписаних декларацій з лікарями

18 жовтня 2019 - 12:32

З вересня в Україні запрацював інструмент «Відкрита медреформа». На цьому порталі кожен громадянин може простежити данні Національної служби здоров’я України.

На сайті «Відкрита медреформа» є інформація про кількість пацієнтів, лікарів та медичні заклади, проведені закупівлі тощо. Таким чином, НСЗУ стали першими, хто відкрив дані з медичної сфери в Україні.

За даними порталу «Відкрита медреформа», 70% українців підписали декларацію зі своїм сімейним лікарем. Найменша кількість підписаних декларацій – на півдні країни, в середньому – 65%.

У Запорізькій області лідером з підписання декларацій є Михайлівський район – 88% жителів району обрали свого лікаря. У містах Токмак та Енергодар – по 85%, Оріхівський район – 80%, у м. Запоріжжя – 73%, а у Бердянську та Мелітополі – по 72%. Найменше людей підписали декларації у Токмацькому районі (56%).

Більшість людей звертається по допомогу до комунальних лікарень. Таких закладів найбільше, вони мають відділення навіть у невеликих селах. Але також люди підписують декларації з лікарями-ФОП і приватними лікарнями.

У розділі «навантаження на лікарів» є інформація, що на одного лікаря в приватних клініках припадає в середньому п’ятсот пацієнтів, тоді як у комунальних – більше тисячі. Це може мати кілька пояснень. Перше: люди частіше звертаються в ті лікарні, в які звикли ходити до реформи. Друге: в приватних медзакладах лікарі менше залежать від грошей НСЗУ, бо паралельно надають платні послуги.

Якщо ви досі ще не обрали лікаря для себе та вашої родини, це можна зробити за допомогою інструменту. На сторінці можна знайти усіх лікарів, що працюють у містах, районах.

 

За матеріалами Національної служби здоров’я України

Читайте також

На фінансування університетів у 2020 році МОН витратить понад 16 млрд грн

У Запоріжжі відбулися заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Президент: Лише демократичний згуртований світ зможе дати відсіч будь-якій агресії та вберегти людство від нових страждань

До уваги журналістів!(ОНОВЛЕНО)

МОЗ: оперативна інформація про коронавірусну інфекцію 2019-nCoV

Школярі продемонстрували свої знання під час обласних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад

Розпочалася реєстрація громадських спостерігачів за проведенням ЗНО

У Запорізькій області для понад 320 тисяч домогосподарств було призначено субсидії

У Запоріжжі відкритий чемпіонат міста з українського рукопашу «Спас» присвятили Героям Крут

Обласна комісія розглянула питання перепоховання останків загиблих воїнів

Території розробляють власні проєкти для розвитку інфраструктури

МОЗ: рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV