Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Суспільний мовник проведе традиційну акцію – «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності»

8 листопада 2019 - 08:35

8 листопада, у переддень свята української писемності та мови, Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».

Радіодиктант буде проведено об 11:00 у читальній залі бібліотеки ім. В. Вернадського, де зберуться запрошені політики, громадські діячі і журналісти.  В режимі онлайн приєднатися до них може кожен охочий, оскільки диктант звучатиме  в ефірі Українського радіо, також акцію транслюватиме телеканал UA: Перший. 

Текст радіодиктанту в прямому ефірі читатиме відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

Цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо або у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Фейсбук, або на вайбер – 097-107-107-9. Повідомлення слід надсилається лише на одну адресу, не дублювати на всі. 

З 12:00 до 12:15 в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками. Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову.

З кожним роком акція єдності стає все більш популярною. Спочатку автори ідеї раділи 5-6 тисячам листів iз готовими диктантами, в останні роки їх число перевищує вже 30 тисяч. Причому йдеться лише про офіційні дані. Реально ж перевірити свої знання у визначений день збирається набагато більша кількість охочих. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

#ШахрайГудбай: в Україні стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія з платіжної безпеки

Музика, що надихає: у Запоріжжі відбувся гала-концерт переможців міжнародного конкурсу «Акорди Хортиці»

Український ветеранський фонд разом з Google надають безкоштовний доступ до ШІ-навчання для українців

Онлайн-ризики і підтримка дітей, які зазнали насильства в інтернеті: запорізьких соцпрацівників запрошують взяти участь в опитуванні

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.05.2026

У Запоріжжі вшанували пам’ять жертв політичних репресій та сучасного російського терору

Сім людей поранені внаслідок ворожих атак по Запоріжжю, Пологівському та Запорізькому районах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.05.2026

Наука, яка працює для людей: у Запоріжжі відзначили науковців до професійного свята

Упродовж доби окупанти завдали 850 ударів по 53 населених пунктах Запорізької області

Запорізькі спортсмени тріумфували на чемпіонатах Європи з богатирського багатоборства та ушу

Якимівська громада відзначає 9 річницю створення