"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запоріжжі усиновителі помолилися за дітей-сиріт

11 листопада 2019 - 15:30

За ініціативи благодійної організації БФ «Вірити, надіятися, любити», Запорізької обласної та міської служб у справах дітей, Асоціації прийомних сімей Запорізької області, БО «Храм» близько 800 учасників із прийомних сімей, опікунів, усиновителів з районів та міст області зібралися, щоб разом зі священослужителями різних конфесій помолитися за дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Спікером заходу виступив прийомний батько та пастор церкви Володимир Омельчук (м. Київ); музичний супровід забезпечив усиновитель Олександр Палтіс (республіка Білорусь). Окрім підготовленої концертної програми кожна сім’я отримала матеріальну допомогу від благодійного фонду «Вірити, надіятися, любити», а на дітей чекали книги та солодощі.

За даними Служби у справах дітей облдержадміністрації, на 1 жовтня в області  сімейними формами виховання охоплено 88,2% дітей, що  нижче  за торішній показник на 0,4%.

Нині на обліку територіальних служб у справах дітей області перебуває 3702 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них у сімейних формах виховання утримується 3267 дітей. Серед з дітей, які залишаються не влаштованими до сімейних форм виховання (435 дітей): 162 дитини утримується в інтернатних закладах МОН, 63 - в будинках дитини МОЗ, 48 – інваліди в закладах Мінсоцполітики, 75 дітей – у професійно-технічних, вищих навчальних закладах (це діти віком від 15 до 18 років), 57 дітей тимчасово перебувають в обласних центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, 26 дітей тимчасово влаштовані в сім’ї громадян, що передує їх оформленню під опіку/піклування в прийомні сім’ї/дитячі будинки сімейного найближчим часом

Протягом 9 місяців 2019 року було усиновлено 87 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перевищує торішній показник на 36% - за аналогічний період 2018 року було усиновлено 64 дитини.

Поряд з такою формою влаштування дітей як усиновлення  розвиваються і прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. За станом на 1 жовтня 2019 у Запорізькій області функціонує 192 прийомні сім’ї, в яких виховується 408 прийомних дітей, та 45 дитячих будинків сімейного типу з 303 дітьми-вихованцями. З початку цього року в Запорізькій області створено сім прийомних сімей та шість дитячих будинків сімейного типу. В регіоні також створено одну сім’ю патронатного вихователя, в якій утримується двоє дітей.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Учасники АТО отримали у власність понад три тисячі земельних ділянок

Розпочались роботи щодо створення у Бердянську військової морської бази

Вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО

У Запорізькій області побудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію

Віталій Боговін взяв участь у засіданні Державної комісії ТЕБ і НС

До уваги журналістів!

Українці, які повернулися з-за кордону і не хочуть проводити 14 днів на самоізоляції, можуть припинити її, здавши ПЛР-тест

В Україні 51 224 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

З 1 липня за пробне ЗНО вже повернули більше 21 мільйона гривень

У Чернігівці тривають роботи з ремонту каналізаційної мережі

У Чернігівському районі тривають роботи на дорозі, визначеній програмою «Велике будівництво»