Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька митниця забезпечила рекордні надходження у бюджет

21 січня 2009 - 14:14

Запорізька митниця, основними завданнями якої є захист економічних інтересів держави, поповнення державної скарбниці, боротьба з контрабандою і порушеннями митних правил, підбила підсумки своєї роботи за 2008 рік. Враховуючи специфіку митної служби регіону (робота з підприємствами машинобудівного та металургійного комплексу), переважну частину надходжень до держбюджету по митниці складають податки та збори, сплачені суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності при здійсненні ними експортно-імпортних операцій. Тому особлива увага приділяється саме цьому напрямку роботи.

Запорізька митниця успішно взаємодіє з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, що дозволило у минулому році перерахувати до Державного бюджету України податків і зборів на суму 3 млрд. 587 млн. 983 тис. грн. Ця сума надходжень стала рекордною та у три рази перевищила показник 2007 року. Таким чином, своєю роботою митники забезпечили виконання планового завдання на 114%. Слід зазначити, що основними чинниками збільшення находжень до державної скарбниці у 2008 році були збільшення на 132% обсягів оподаткованого імпорту та збільшення обсягів імпорту, що підлягали оподаткуванню ПДВ у грошовій формі на 271 %.

Протягом звітного року у Запорізькій митниці було оформлено експортно-імпортних операцій на загальну суму майже 8 228 млн. дол. США, що на 18% більше, ніж у 2007 році. Кількість оформлених вантажів склала 8,5 млн. тонні 217 000 одиниць транспортних засобів.

Стосовно правоохоронного напрямку роботи, у 2008 році в Запорізькій митниці було порушено 3 кримінальні справи про контрабанду на суму 12 млн. 438 тис. грн. (у 2007 році - 2 кримінальні справи про контрабанду на суму 6 млн. 305 тис. грн.). Предметів контрабанди було вилучено на суму 7 млн. 827 тис. грн. Працівниками оперативних підрозділів виявлено та припинено 386 адміністративних правопорушень на суму 14 млн. 951 тис. грн., що утричі більше, ніж у 2007 році. На правопорушників накладено штрафів на суму 88 тис. грн., також спільно з підрозділами правоохоронних органів області проведено 58 заходів, за результатами яких порушено 59 справ про ПМП на суму 102 тис. грн.

Серед пріоритетних напрямків роботи у 2009 році, на реалізації яких колектив Запорізької митниці зосередить свої зусилля, будуть забезпечення виконання бюджетних завдань, посилення боротьби з контрабандою товарів, розвиток партнерських відносин з суб'єктами ЗЕД та громадянами, що перетинають державний кордон тощо.



Запорізька митниця

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.06.2026

Перша в історії України: запорізька каратистка здобула титул Grand Winner

Від мрії до власної студії: молоді запоріжці знайомляться з історіями місцевого бізнесу

В Запорізькому ліцеї «Захисник» відбувся 25-й випуск

«Візитна картка України»: запорізьких підприємців запрошують представити свої інвестиційні проєкти міжнародній аудиторії

Впродовж доби окупанти завдали 887 ударів по 47 населених пунктах Запорізької області

Запорізькі водойми під особливим контролем: результати перших рейдів

Дніпрорудне – Гостомель: дієва співпраця заради підтримки людей

Об’єктивно та неупереджено: як працює Рада бізнес-омбудсмена України

«Чуйки» – для ремонтних бригад, світло – для людей: як працюють запорізькі енергетики

Експериментальний проєкт від Мінветеранів

Шах і мат: юні шахісти із Запоріжжя стали призерами змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»