"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В Україні запрацювала інтерактивна мапа доступу до інтернету

3 грудня 2019 - 08:30

foto

У найближчі п’ять років Міністерство цифрової трансформації України прагне забезпечити 100-відсоткове покриття населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів високошвидкісним інтернетом. Для цього Міністерство створило сайт для збору якісної інформації про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні. Мета створеного сайту — виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де взагалі немає покриття, наскільки соціальні об’єкти у регіонах мають доступ до інтернету.

Мінцифра запустила сайт: www.broadband.gov.ua, який дозволить жителям України доєднатися до збору релевантних даних. Сайт є прототипом майбутньої мапи інтернету України. Наразі для збору даних використовуються всі наявні джерела — дані офіційної статистики, інформація регулятора, профільних асоціацій та технічні дані. Надалі сайт постійно розвиватиметься та наповнюватиметься новою інформацією.

На сайті кожен може перевірити, з якою швидкістю він працює. Швидкість з‘єднання визначається автоматично, достатньо лише зайти на сайт та пройти спідтест зі свого комп’ютера чи смартфона. Це можна зробити як анонімно, так і залишивши свої дані.

Окрім цього, Мінцифра зібрала офіційну статистику щодо підключення до інтернету українських шкіл. Завдання Міністерства — провести інтернет у заклади, де взагалі немає доступу, та забезпечити високу швидкість з’єднання в школах, які вже підключені до мережі.

Мінцифра й надалі збиратиме офіційну статистику щодо підключення соціальних об’єктів до інтернету. На черзі — лікарні, відділки поліції, бібліотеки тощо.

 

 

За матеріалами Урядового порталу

 

Читайте також

Учасники АТО отримали у власність понад три тисячі земельних ділянок

Розпочались роботи щодо створення у Бердянську військової морської бази

Вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО

У Запорізькій області побудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію

Віталій Боговін взяв участь у засіданні Державної комісії ТЕБ і НС

До уваги журналістів!

Українці, які повернулися з-за кордону і не хочуть проводити 14 днів на самоізоляції, можуть припинити її, здавши ПЛР-тест

В Україні 51 224 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

З 1 липня за пробне ЗНО вже повернули більше 21 мільйона гривень

У Чернігівці тривають роботи з ремонту каналізаційної мережі

У Чернігівському районі тривають роботи на дорозі, визначеній програмою «Велике будівництво»