"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Єдина в Запоріжжі інклюзивна трупа «Рівні можливості» вперше презентує свою виставу на головній обласній сцені

3 грудня 2019 - 12:42

З нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю в облдержадміністрації відбувся брифінг. У ньому взяли участь заступник директора – начальник управління Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Кривошей та режисер-постановник інклюзивної трупи «Рівні можливості» Маріанна Смбатян.

Як розповіла Катерина Кривошей, Міжнародний день осіб з інвалідністю відзначається щорічно 3 грудня. Його проголосила Генеральна асамблея ООН у 1992 році. В Україні офіційне відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю затверджено Указом Президента України від 27 листопада 1993 року.

− Головним принципом нашої держави є рівні можливості для всіх українців і недопущення поділу за будь-якими ознаками. В реалізації державних і регіональних програм, спрямованих на забезпечення потреб осіб з інвалідністю, органи соціального захисту населення не лише здійснюють їх облік з використанням Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб з правом на пільги, надають передбачені законодавством гарантії та різноманітні послуги, а й виконують важливу роль координатора спільних заходів усіх причетних до цього структур, — зазначила Катерина Кривошей.

Посадовець підкреслила, що у реаліях сьогодення громадяни з інвалідністю потребують соціальної підтримки з боку органів влади і громадськості, сприяння у реабілітації та інтеграції. Як один із прикладів творчої реалізації Катерина Кривошей назвала майбутню презентацію спектаклю «Світло у темряві», яку 5 грудня на сцені Запорізької обласної філармонії вперше презентує інклюзивна група «Рівні можливості».

Як повідомила режисер-постановник інклюзивної трупи «Рівні можливості» Маріанна Смбатян, захід відбудеться з нагоди Міжнародного дня інвалідів за підтримки облдержадміністрації. Прем’єра  вистави «Світло у темряві» відбулася минулого року. На сцені обласної філармонії трупа презентує спектакль уперше.

Єдина в Запоріжжі інклюзивна трупа «Рівні можливості», половина акторів якої мають інвалідність різного характеру, працює з 2014 року. Нині трупа розглядає можливі гастролі до Дніпра та Києва.

Постановка «Світло у темряві» присвячена різним життєвим факторам, які близькі та важливі кожній людини незалежно від віку, статі, соціального статусу тощо. Герої цієї п’єси − такі ж люди, як і всі. Кожен з них має свою складну ситуацію у житті, але намагається будь-що впоратися та подолати труднощі. Вистава дуже потужна і спонукає глядачів до іншого сприйняття життя і розуміння, що люди з інвалідністю заслуговують на повагу суспільства. Адже можуть надихати і реалізовуватись. Вистава допомагає по іншому подивитися на власне життя та змінити його на краще.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Учасники АТО отримали у власність понад три тисячі земельних ділянок

Розпочались роботи щодо створення у Бердянську військової морської бази

Вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО

У Запорізькій області побудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію

Віталій Боговін взяв участь у засіданні Державної комісії ТЕБ і НС

До уваги журналістів!

Українці, які повернулися з-за кордону і не хочуть проводити 14 днів на самоізоляції, можуть припинити її, здавши ПЛР-тест

В Україні 51 224 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

З 1 липня за пробне ЗНО вже повернули більше 21 мільйона гривень

У Чернігівці тривають роботи з ремонту каналізаційної мережі

У Чернігівському районі тривають роботи на дорозі, визначеній програмою «Велике будівництво»