"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запорізькій філармонії буде встановлено ліфт та підйомники для осіб з особливими потребами

5 грудня 2019 - 18:10

Сьогодні на сцені концертного залу ім. М.І. Глінки широкому загалу представлено інклюзивну виставу «Світ у темряві» від першої в Запоріжжі та єдиної в Україні інклюзивної театральної трупи «Рівні можливості».

Привітав акторів-земляків з прем’єрою на великій сцені голова облдержадміністрації Віталій Туринок.

– На цьому тижні ми відзначали Міжнародний день осіб з інвалідністю.  Дякую вам за запрошення на цю виставу. Впевнений, що люди з інвалідністю не повинні почувати себе незручно в нашому суспільстві. Ми маємо робити все, щоб навіть ті, хто потребує особливої уваги, почували себе повноцінними. Люди з інвалідністю мають безперешкодно мати доступ до всіх установ та організацій, вільно пересуватись вулицями, влаштовувати дозвілля. На наступний рік ми запланували переобладнання Запорізької обласної філармонії. Сподіваюсь, що депутатський корпус нас підтримає. За планом філармонія буде оснащена цілим комплексом елементів доступності: ліфтом, підйомниками, планується облаштувати в залі місця, переробити вбиральні. Щоб усім було зручно і комфортно. А зараз підтримайте наших артистів і нехай їх гастрольний тур охопить усю країну,  – зазначив Віталій Туринок.

Віталій Туринок вручив державну нагороду – орден княгині Ольги ІІІ ступеня члену всеукраїнської громадської організації «Асоціація інвалідів-спинальників України» Ірині Петровській. Нагадаємо, Указом Президента України з нагоди 28-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року відзначено видатних українців.

За активну життєву позицію, вагомий особистий внесок у реалізацію проєктів, спрямованих на привернення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя та з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю Віталій Туринок цінним подарунком (годинником) відзначив режисера-постановника інклюзивної трупи «Рівні можливості» Маріанну Смбатян та акторів Марію Корхову та Аллу Мурізіді.

Постановка «Світло у темряві» присвячена різним життєвим факторам, які близькі та важливі кожній людини незалежно від віку, статі, соціального статусу тощо. Герої цієї п’єси − такі ж люди, як і всі. Кожен з них має свою складну ситуацію в житті, але намагається будь-що впоратися та подолати труднощі.

Сюжет розгортається навколо жителів одного подвір’я. У центрі уваги – звичайні буденні проблеми, ситуації, знайомі нам усім. Режисер-постановник Маріанна Смбатян у спектаклі показала і проблеми насильства в родині, і алкоголізм, труднощі з самореалізацією для людей із інвалідністю.

Вистава спонукає глядачів до іншого сприйняття життя і розуміння, що люди з інвалідністю заслуговують на повагу суспільства. Вони можуть надихати і реалізовуватись. Вистава допомагає по іншому подивитися на власне життя та змінити його на краще.

Публіка дуже тепло прийняла на великій сцені акторів інклюзивної трупи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди