"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Розгорнуто роботу пунктів надання соціальних послуг для безхатченків у осінньо-зимовий період

13 грудня 2019 - 12:45

foto

У Запорізькій області при територіальних центрах соціального обслуговування функціонує 14 центрів обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які втратили соціальні зв'язки. Такі центри працюють у містах Запоріжжі, Бердянську, Токмаку, Енергодарі, Мелітополі, а також у Вільнянському, Пологівському, Василівському, Бердянському, Токмацькому, Більмацькому, Чернігівському, Якимівському і Приморському районах. 

За даними центрів, цього року 457 бездомних уже отримали соціальні послуги.

Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, за необхідності їм надається допомога в зборі документів, потрібних для відновлення паспорта, влаштування до будинку-інтернату. Видаються направлення до лікарень, у тому числі на флюорографічне обстеження.

Центрами обліку проводиться соціальне патрулювання на вулицях населених пунктів разом з  представниками Товариства Червоного Хреста, громадських, релігійних організацій та волонтерів.

В області діє програма соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, «Назустріч людям», якою  передбачено низку заходів, зокрема, фінансування гарячого харчування громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період не менше ніж двічі на тиждень. Протягом січня–лютого 2019 року на це було виділено 99,9 тис. грн, роздано 4995 порцій їжі, на листопад – грудень виділено 99,96 тис. грн. Гаряче харчування надається у містах Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Енергодарі, та у Вільнянському, Оріхівському, Пологівському, Якимівському і Чернігівському районах.

За станом на 10.12.2019 роздано 3197 порцій їжі близько 350 особам. Вартість однієї порції складає 20 грн (перша страва суп або борщ, друга страва  каша пшенична/гречана, котлета/тюфтеля або сосиска, хліб, чай.)

У районах та містах області також  розроблено  плани заходів щодо забезпечення соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період  2019-2020 років у складних погодних умовах і під час надзвичайних ситуацій.

Відповідно до плану, за інформацією райдержадміністрацій та міських рад, розгорнуто роботу:

  • 55 оперативних штабів для  виявлення самотніх людей похилого віку, інвалідів, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, бездомних осіб;
  • 37 банків одягу, взуття, білизни зимового асортименту;
  • 106 бригад соціального патрулювання на вулицях населених пунктів із залученням представників Товариства Червоного Хреста, громадських, релігійних організацій, волонтерів тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів