"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Українці зможуть безоплатно діагностувати новоутворення на ранніх стадіях

27 грудня 2019 - 08:39

Упровадження ранньої діагностики онкозахворювань дає можливість врятувати тисячі життів наших громадян. Саме тому інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень — мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія — визначено пріоритетними послугами, які будуть безоплатними для українців. На це у Програмі медичних гарантій, що в повному обсязі запрацює у 2020 році, виділено близько 1 мільярда гривень.

На інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень слід обов’язково мати направлення від сімейного або іншого лікуючого лікаря. Підставою для проведення безоплатних інструментальних досліджень є й вік пацієнта. Так, мамографія призначається жінці від 40 років і старше, гістероскопія – від 50 років і старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія - для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше.

Ендоскопія буде кількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії та  лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження теж входять у вартість, тобто будуть безоплатними для пацієнта. Усі обстеження будуть проводитися з дотриманням стандартів знеболення.

Щоб отримувати кошти за пріоритетним тарифом, заклад має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України до надавачів таких послуг, зокрема, мати найсучаснішу медичну апаратуру. Так, мамографія має проводитися лише на цифровому мамографі. При ендоскопії слід використовувати лише відеообладнання.

НСЗУ буде стежити за дотриманням вимог. З їхнім переліком можна ознайомитися на сайті

Довідково 

У листопаді Уряд ухвалив Програму медичних гарантій, давши старт другій хвилі трансформації фінансування системи охорони здоров'я. Програму медичних гарантій буде запроваджено з 1 квітня 2020 року. Вона діятиме для населення на різних видах надання медичної допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації, а також у програмах реімбурсації лікарських засобів.
Система охорони здоров'я України фінансуватиметься за новою моделлю: «гроші підуть за пацієнтом» і в спеціалізовані медичні заклади. На структурну реформу фінансування галузі у Держбюджеті-2020 закладено 72 млрд грн. Ці кошти підуть на реалізацію Програми медичних гарантій, що запрацює у 2020 році у повному обсязі.

Окремі тарифи передбачено для пріоритетних послуг. Це медичні послуги, пов’язані з лікуванням: гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах, неонатальна допомога та інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень. Саме за ці послуги НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом.


За інформацією Урядового порталу

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин

Людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України

Машинобудівне конструкторське бюро Прогрес відзначає 30-річчя Збройних Сил України

Будівництво мосту вже на фінішній прямій: змонтовано останній вант

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

Увага суспільства до проблем волонтерів та осіб з інвалідністю має бути постійною