Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підбито підсумки роботи з молоддю у громадах області

9 січня 2020 - 13:23

У пресцентрі облдержадміністрації відбувся брифінг координаторки проєкту «Адвокація процесу розробки та затвердження місцевих цільових молодіжних програм в ОТГ Запорізької області» громадської організації «ЙЕС» Валерії Овчарової за підсумками його реалізації.

Проєкт «Адвокація процесу розробки та затвердження місцевих цільових молодіжних програм у п’яти ОТГ Запорізької області» було реалізовано протягом вересня-листопада 2019 року. Нагадаємо, цей проєкт − один із п’яти конкурсних пропозицій, які профінансовані коштом обласного бюджету відповідно до Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017-2020 роки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

– Першим етапом реалізації проєкту став відбір громад, з якими проводилася робота протягом усього періоду. Так, було відібрано п’ять об’єднаних громад області: Бердянську, Біленьківську, Великобілозерську, Веселівську та Михайлівську Вільнянського району. У цих громадах ми провели онлайн опитування з метою виявлення актуальних потреб та проблем молоді. Загалом опитали 679 осіб. Результати були опрацьовані та презентовані на подальших зустрічах з молоддю, а також враховані при розробці проєктів місцевих молодіжних цільових програм, – повідомила Валерія Овчарова.

За словами координаторки, найскладнішим етапом проєкту була організація відкритих зустрічей з молоддю в об’єднаних територіальних громад. На кожній з них представники ГО «ЙЕС» знайомили молодь з рекомендаціями до Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2030, які були розроблені Національною молодіжною радою України. На основі отриманих знань, власного досвіду та нагальних потреб учасники зустрічей пропонували конкретні проєкти або заходи,  спрямовані на задоволення потреб молоді у громадах.

– Наприклад, найчастіше під час зустрічей молодь називала такі проблеми як відсутність місць для відпочинку та поширеність поганих звичок серед молоді. Окремо по кожній ОТГ можна відзначити, що молодь Бердянської ОТГ визначила проблему неосвіченості як найактуальнішу, молодь Веселівської та Великобілозерської ОТГ – проблему з працевлаштуванням. У Михайлівській та Біленьківській ОТГ вважають, що найбільш результативними формами роботи з молоддю є волонтерство та участь у різних формах неформальної освіти. До речі, молодь Великобілозерської, Михайлівської та Бердянської громад мріє про справжній молодіжний хаб, адже впевнені, що хаб стане місцем гуртування активної молоді, – зазначила Валерія Овчарова.

Завершальним етапом проєкту стало створення молодіжних місцевих програм для кожної ОТГ, які базуються на результатах онлайн опитування та роботі в групах з молоддю. У проєкті визначено проблеми, на розв'язання яких спрямована програма; мету та завдання; очікувані результати та ефективність; пропозиції до переліку завдань і заходів програми. Створені проєкти програм були надіслані листом  голові кожної громади з проханням створити робочу групу та доопрацювати розроблені проєкти для їх подальшого прийняття. Прийняття та затвердження таких програм залежатиме від позиції органів місцевого самоврядування та активності молодіжної спільноти.

У підсумковому брифінгу також взяла участь інспекторка із зв’язків з громадськістю та пресою Михайлівської ОТГ Дарія Соколовська, яка поділилася враженням від ходу реалізації проєкту.

– Важливо, що голова нашої великої Михайлівської громади підтримує молодь і фінансово. Наразі у нашій громаді створено молодіжну раду, затверджено склад, статут. Молодь уже має багато цікавих пропозицій, які найближчим часом буде реалізовано. Приміром, це фестиваль «Я маю крила» для талановитих людей. Ми облаштуємо велику сцену, встановимо професійне обладнання і кожен зможе розповісти про себе і свої здібності. Також планується інформаційна робота, щоб жителі всіх населених пунктів знали про молодіжну раду. Вже думаємо про захід до Дня молоді, тож планів маємо багато, – зазначила Дарія Соколовська.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Прапорці пам’яті, дзвіночки й тематичний фільм: 68 історій мужності, втрат та незламності

Стартував відбір до програми «PRO лідерство»: запорізьких молодих лікарів запрошують до участі

Зміни в ліцензійних умовах у сфері пожежної безпеки: простіше, прозоріше, безпечніше

ВОРКШОП «ВІДПОВІДАЛЬНЕ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ ЯК ПЕРЕДУМОВА ВІДНОВЛЕННЯ ТА ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ: ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ МІСЦЕВИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ»

У Запоріжжі реконструювали підстанцію екстреної медичної допомоги у Хортицькому районі

Квітнева доплата: хто отримає 1500 грн від держави

Проєкт CyberBee відкриває шлях у кібербезпеку для людей з інвалідністю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.04.2026

Проєкт CyberBee відкриває шлях у кібербезпеку для людей з інвалідністю

Загалом упродовж доби окупанти завдали 975 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області

Запорізька школа дзюдо тримає марку: три нагороди у скарбничку збірної України

Оголошення про засідання Координаційної комісії з питання обліку об’єктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб при Запорізькій обласній військовій адміністрації