"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Прем’єр-міністр: 2020-й рік стане роком детінізації української економіки

11 січня 2020 - 10:57

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з керівниками обласних державних адміністрацій, темою якої стала боротьба з тіньовими ринками. На прямому зв’язку з Урядом перебував голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок разом із заступниками Андрієм Антоновим та Володимиром Тарасенком, керівницею апарату ОДА Зінаїдою Бойко, начальником ГУ НП в області Миколою Лушпієнком, прокурором області Володимиром Калюгою та представниками правоохоронних, контролюючих та інспекційних установ області.

– 2020-й рік стане роком детінізації української економіки. Ми вже почали з нелегальних АЗС, грального бізнесу. Додаємо у фокус облік деревини. Усі схеми будуть викриті й ліквідовані, а їхні учасники – притягнуті до відповідальності. За ініціативою Президента було розпочато широку кампанію з ліквідації тіньових схем торгівлі пальним. Всього здійснили 2200 перевірок органи ДФС, Нацполіції та СБУ. Перевірили інформацію щодо 1399 нелегальних АЗС. З них: 377 зупинили діяльність, 559 демонтовані, а 463 – оформили ліцензію. Українці купуватимуть пальне європейської якості виключно в ліцензованих нафтотрейдерів. Це один із пріоритетів нашого Уряду, – наголосив Олексій Гончарук.

За інформацією штабу з протидії торгівлі нафтопродуктами та скрапленим газом на автозаправках, у Запорізькій області перевірено 306 заправок. З них 28 припинили свою діяльність (по восьми об’єктах установлено адміністративні правопорушення, по двох – кримінальне провадження). Крім цього, ще на 12 об’єктах демонтовано обладнання. З цих об’єктів вилучено 138,3 тонни палива на суму приблизно три мільйони гривень. Крім пального, також вилучено обладнання на суму орієнтовно один мільйон гривень. В області є 32 зачинених, сумнівних за зовнішніми ознаками АЗС/АЗГС, які неможливо перевірити. За станом на початок року 67 суб’єктів господарювання придбали 332 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним.

На селекторній нараді також мова йшла про результати протидії гральному бізнесу. У грудні 2019 року Уряд прийняв рішення щодо унеможливлення незаконної діяльності таких закладів. З того часу по всій країні було закрито понад 5300 нелегальних закладів. У Запорізькій області правоохоронними органами було виявлено 37 нелегальних гральних закладів. Окрім того, за результатами опрацювання 218 адрес встановлено, що незаконні гральні заклади добровільно припинили функціонування.

Віталій Туринок під час наради звернув увагу на проблеми, які виникли під час боротьби з нелегальним бізнесом в Запорізькій області.

– Робота з нелегальним бізнесом наразі складна, адже існує чимало питань щодо транспортування, зберігання вилученого майна тощо. Судові органи не завжди йдуть на зустріч, не ставляться з порозумінням у питаннях грального бізнесу, впевнений, така ситуація буде із нелегальним заправками, – наголосив Віталій Туринок.

У підсумку Олексій Гончарук доручив головам ОДА і Нацполіції продовжити боротьбу в цьому напрямку, зокрема вжити всіх заходів для недопущення реклами незаконного грального бізнесу та посилити заходи із запобігання переходу нелегального грального бізнесу в онлайн. Водночас Глава Уряду наголосив на посиленні боротьби з нелегальними АЗС. ДФС та СБУ мають продовжити перевірки, а місцева влада – активніше долучитися до процесу в рамках робочих груп.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19