"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

«Наші діти повинні рости та пізнавати світ у комфортних та безпечних умовах» – Віталій Туринок на відкритті дитячого садка у Бердянську

15 січня 2020 - 15:10

Голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок та заступниця голови Марина Кудерчук відвідали у Бердянську комунальний заклад дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) №27 «Сонечко», який відкрився після капітального ремонту.

Директорка закладу освіти Валентина Мироненко провела  гостям екскурсію по відремонтованому садку. Вона розповіла, що дошкільний навчальний заклад № 27 «Сонечко» введено в експлуатацію у 1965 році. На сьогодні тут працює 11 вікових груп, у яких виховується 220 дошкільнят.

За її словами, ремонт – найкращий подарунок на 55-ти річний ювілей закладу. Садок засяяв, став світлішим та комфортним.

Цей садок був першим серед дошкільних закладів області, у якому ще з 1996 року весь навчально-виховний процес здійснювався українською мовою.

Наприкінці 2019 року за кошти Державного фонду розвитку регіонів будівлю було повністю реконструйовано. Замінено покрівлю, утеплено фасад, встановлено металопластикові вікна та двері, відремонтовано групи, спортивну залу, харчовий блок та пральню. Обладнано альтанки на ігрових майданчиках та укладено тротуарну плитку, проведено озеленення території.

Важливо, що у 2016 році у садку відкрито першу групу з інклюзивною формою навчання, яку відремонтовано за кошти Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), а з 2019 року функціонує друга інклюзивна група.

Вітаючи керівника та колектив дошкільного закладу «Сонечко», Віталій Туринок наголосив, що наші діти повинні рости та пізнавати світ у комфортних та безпечних умовах. Наприклад, таких, як створено наразі тут.

– Ми не планували візит саме до 55-ти річного ювілею дитячого садочку. І як приємно бачити такий оновлений, відремонтований дошкільний заклад. Вважаю, це друге життя для нього. Я дякую усім, хто причетний до реконструкції. За такий короткий час ви зробили великий обсяг робіт. Звичайно, дякую керівникові – Валентині Мироненко − за працю. Мені відомо, що у Вас, Валентино Олександрівно, сьогодні день народження. Вітаю від усього серця! Також важливо, що заклад був одним із перших у нашій області, де навчання здійснюється українською мовою. Саме так формується наша українська свідомість. Що ми закладемо у наших дітей зараз – то і отримаємо у майбутньому. Тож, я ще раз вітаю усіх, нехай заклад процвітає, викладачі працюють із задоволенням, а вихованці ростуть у мирі та злагоді, − зазначив Віталій Туринок.

Міський голова Бердянська Володимир Чепурний зазначив, що кошти ДФРР надійшли у вересні. Фактично капітальний ремонт виконано за три місяці. Повна вартість реконструкції склала 10,7 млн грн, 1,5 млн грн − місцевого бюджету Бердянська. У результаті виконаних заходів створені комфортні та безпечні умови для виховання дітей та надання їм якісної освіти. Завдяки проведеній термомодернізації та заміні інженерних мереж планується зменшити споживання теплової енергії на 30%, води − на 12%.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої щодо захворюваності на COVID-19 в області

Облдержадміністрація виступає за зменшення рівня тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «Укрзалізниця»

У Запорізькій області презентували новий путівник «Шляхами Запоріжжя. Туристичні маршрути»

Вогнеборці області протягом тижня ліквідували 190 пожеж на відкритих територіях

Коштом обласного бюджету цього року оздоровлено майже 2 тисячі дітей

Жителі Більмака знову звернулися з проханням сприяти збереженню історичної назви селища

До уваги журналістів!

В області триває прибирання лісових масивів

Запорізькі власники нерухомості сплатили 106 мільйонів гривень податків

Запоріжці можуть спостерігати за реконструкцією обласної клінічної лікарні у форматі онлайн

В Україні відзначають Всеукраїнський день дошкілля-2020

Запорізький обласний лабораторний центр проводить безкоштовне ПЛР-тестування та надає платні послуги