"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Тепла зима змушує аграріїв вживати особливих заходів для збереження посівів

29 січня 2020 - 12:33

На території області зберігається аномально тепла з незначними опадами погода. Максимальна температура повітря у денні години підвищувалась до 5-8 градусів тепла, мінімальна температура повітря у найбільш холодні ночі знижувалась до 3-7 градусів морозу. Слабкі опади у вигляді дощу та мокрого снігу спостерігалися лише в окремі дні. Таким чином погодно-кліматичні умови, що склалися на території області, позитивно впливають на стан перезимівлі, але сприяють розвитку шкідливих об’єктів на озимих культурах.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у зв’язку з цим відмічається подальший розвиток і розселення мишоподібних гризунів на посівах озимих зернових та ріпаку, багаторічних травах. Їх заселеність гризунами у північно-східних районах становить від 25 до 70 % площ, у південних та центральних – 60-100 % з чисельністю 3-5 жилих колоній на гектарі. У багаторічних травах обліковували по 4-6 жилих колоній на гектарі. Найбільшу чисельність гризунів – 4-8 кол./га виявлено в місцях їх резервацій: на узбіччях доріг, лісосмугах, неораних землях. 

У зв’язку з цим аграрії провели захисні заходи проти мишоподібних гризунів, у тому числі із застосуванням біологічних методів боротьби, на посівах озимих культур на площі 101,1 тис. га, зокрема на озимих зернових – 54,2 тис. га, ріпаку – 36,4, багаторічних травах – 4,4 тис. га та інших –  на площі 17,1 тис. га.
Як зазначили фахівці, на сьогодні сніговий покрив на полях із зимуючими культурами відсутній. Озимі культури знаходяться у стані зимового спокою.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також