"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька та Херсонська області уклали План заходів про співробітництво

8 лютого 2020 - 14:39

Сьогодні голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок зустрівся із головою Херсонської облдержадміністрації Юрієм Гусєвим. Робоча зустріч була присвячена налагодженню співробітництва сусідніх областей, координації роботи між обласними державними адміністраціями та зміцненню міжрегіональних економічних, культурних та технічних зв’язків.

Участь у заході взяли заступники голови Запорізької облдержадміністрації Володимир Тарасенко, Марина Кудерчук, Андрій Антонов, керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко та начальник Управління зовнішньоекономічної діяльності та ЗЕД Артур Бойко.

Вітаючи гостей, Віталій Туринок зазначив, що Запорізька та Херсонська області мають багато спільного. Зокрема, спільну історичну спадщину.

– Радий вітати вас на славній запорізькій землі. Запорізька та Херсонська область не тільки сусідні області, ми як старі добрі друзі. Наші області є лідерами з виробництва зернових культур та плодоовочевої продукції. Спільною темою є вирішення питання зрошення, без якого неможливий повноцінний розвиток аграрного сектору. Крізь наші області проходить траса М14 Маріуполь-Одеса, яка знаходиться у жахливому стані. Ми, як голови обласних адміністрацій, зацікавлені у тому, щоб зрушити з місця це питання та відновити цю трасу. Також пропоную попрацювати у напрямку відновлення водного сполучення між нашими містами. Це дуже зручно, цікаво і розвантажило б наші дороги. Між нашими областями вже підписана міжрегіональна угода, а наразі ми доповнюємо її планом заходів в окремих галузях. Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю і впевнений, що укладання міжрегіональної угоди надасть нові можливості для більш ефективного розвитку галузей наших областей, допоможе перейняти цінний досвід та покаже гарний результат нашої взаємодії, – наголосив Віталій Туринок.

Юрій Гусєв  презентував присутнім історію та сучасність Херсонської області.

– Погоджуюсь із тим, на чому наголосив Віталій Вікторович: ми не просто сусіди, ми одна команда. Розвиток аграрного сектору та відбудова транспортної інфраструктури – це ті питання, над якими ми працюємо щоденно. Повністю підтримую питання щодо водного сполучення. Можливо обговорити це з керівництвом компанії «Нібулон», з якими ми дуже плідно працюємо. Також хочу додати, що План заходів у рамках міжрегіональної угоди буде поштовхом для розвитку туризму, культури, науково-технічної сфери. Думаю, мешканці окупованих територій та Автономної республіки Крим коли бачили б, як розвивається Україна, як змінюється наша інфраструктура, відчували б різницю. Це було б ще одним кроком до повернення контролю над тимчасово окупованими територіями, – зазначив Юрій Гусєв.

На останок зустрічі голови обласних адміністрацій підписали План заходів до Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та гуманітарно-культурне співробітництво між обласними державними адміністраціями Запорізької та Херсонської областей. У документі йдеться про сприяння взаємному розвитку торгівлі, виробничого, інвестиційного та інших видів економічного співробітництва; розвитку спільної діяльності суб’єктів господарювання, включаючи заохочення, підтримку і захист інвестицій та створення нових робочих місць. Сторони підтримують двостороннє співробітництво, у тому числі малого та середнього бізнесу, а також сприяють проведенню виставок і ярмарків продукції підприємств Херсонської та Запорізької областей. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Учасники АТО отримали у власність понад три тисячі земельних ділянок

Розпочались роботи щодо створення у Бердянську військової морської бази

Вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО

У Запорізькій області побудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію

Віталій Боговін взяв участь у засіданні Державної комісії ТЕБ і НС

До уваги журналістів!

Українці, які повернулися з-за кордону і не хочуть проводити 14 днів на самоізоляції, можуть припинити її, здавши ПЛР-тест

В Україні 51 224 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

З 1 липня за пробне ЗНО вже повернули більше 21 мільйона гривень

У Чернігівці тривають роботи з ремонту каналізаційної мережі

У Чернігівському районі тривають роботи на дорозі, визначеній програмою «Велике будівництво»