Новини

Прем’єр-міністр України доручив посилити боротьбу з нелегальним обігом алкогольної продукції

14 лютого 2020 - 19:09

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з головами обласних державних адміністрацій. Присутніми розглянуто заходи з протидії нелегальному обігу алкогольної продукції.

Запорізьку область на селекторній нараді представили голова облдержадміністрації Віталій Туринок, заступники голови Андрій Антонов, Володимир Тарасенко, Марина Кудерчук, керівниця апарату Зінаїда Бойко, директорка Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Оксана Матвіїшина. Також до участі в селекторній нараді долучилися керівники територіальних органів Нацполіції, ДПС, Держмитслужби, керівники структурних підрозділів податкової міліції територіальних органів ДФС.

- Ми показали гарний результат за підсумками боротьби з нелегальними гральними закладами та АЗС. Тепер ми посилюємо боротьбу з нелегальним виробництвом та обігом алкогольної продукції. Наразі понад 50% ринку знаходяться в тіні, що завдає збитків державному бюджету. Ми не можемо закривати очі на цю проблему, тому повинні системно працювати над її вирішенням, — зазначив Олексій Гончарук.

За його словами, для належної організації роботи Генпрокурор надіслав відповідне завдання в кожну регіональну прокуратуру. Також Прем’єр-міністр повідомив, що з 1 травня в Україні запрацює система «Електронна акцизна марка», покликана захистити споживачів від контрафактної алкогольної продукції. Уряд дав старт запровадженню даної системи на засіданні 12 лютого. Урядове рішення передбачає нанесення на марку акцизного податку для алкогольних напоїв QR-коду та штрих коду. У них будуть зашифровані реквізити марок. Запровадження таких кодів є необхідною передумовою для створення системи контролю за обігом підакцизних товарів.

Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет платника податків. Таким чином паперових заявок на отримання марок з часом не буде.

Також в ході наради Прем'єр-міністр наголосив на активізації процесів, спрямованих на виведення трудових відносин у легальну площину, ліквідацію заборгованості по заробітній платі, виявлення порушень в системі шкільного харчування та прискорення перетворення закладів охорони здоров’я в неприбуткові комунальні підприємства.

За підсумком наради Олексій Гончарук надав керівникам облдержадміністрацій відповідні доручення.

Довідково.

Нині в тестовому режимі працює сервіс перевірки акцизних марок. Перевірити марки можна шляхом введення їх реквізитів у Електронному кабінеті платника податків у сервісі «Пошук акцизної марки», створеному ДПС. Сьогодні стартувала розробка відкритого API, що дасть змогу стороннім розробникам створювати власні програмні засоби для сканування акцизних марок.
За інформацією Уряду, протягом 2019 року з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв вартістю 154,8 млн грн. Упродовж січня 2020 року вже здійснено 443 фактичні перевірки у місцях роздрібної торгівлі алкогольними напоями та встановлено 435 випадків порушення платниками податків законодавства, що регулює обіг алкогольних напоїв. За результатами перевірок до порушників застосовані фінансові санкції у розмірі 7,2 млн грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Президента у зв’язку з подіями у Нових Санжарах

Мостам бути: оголошено переможця на відновлення будівництва запорізьких мостів

На запоріжців чекає свято баскетболу – відбірковий матч на «Євробаскет-2021»

До уваги журналістів! (ОНОВЛЕНО)

У Запорізькій області впроваджується пілотний проєкт щодо створення системи надання послуги раннього втручання

На земельних торгах планується продати права оренди на ділянки у Новомиколаївському районі

Сучасна інфраструктура для громад: у Широкому побудували футбольне поле та створили бізнес-хаб

Запорізьким підприємцям презентовано державну програму «Доступні кредити 5-7-9%»

У Запоріжжі відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Джерело творчості»

За програмою «Доступні ліки» запоріжці скористалися понад 570 тисячами рецептів

Завершується прийом заявок на регіональний конкурс «Благодійне Запоріжжя»

Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук