Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізьким підприємцям презентовано державну програму «Доступні кредити 5-7-9%»

21 лютого 2020 - 12:03

Сьогодні у Запоріжжі відбулась офіційна презентація державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Суть програми полягає у тому, що держава компенсує з бюджету для банків частину відсотків по кредитах, які вони видають для бізнесу. Ставки за доступними кредитами нижчі ринкових 16-20%. У програмі наразі беруть участь чотири державні банки: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АБ «УКРГАЗБАНК» та АТ «Укрексімбанк», втім вже і комерційні банки готові до співпраці.

Привітав запорізьких підприємців під час презентації голова облдержадміністрації Віталій Туринок.

– Вперше в нашій країні з’явилась програма кредитування для малого підприємництва. Держава покриває певний відсоток, щоб наші підприємці могли взяти кредит на розвиток своєї справи під вигідний, відповідно низький відсоток: 5%, 7% або 9%. Логіка започаткування ініціативи дуже проста: мікро та малий бізнес розвивають свою справу, збільшують статки, відповідно розширюють діяльність та з’являються нові робочі місця. Досить українцям шукати кращої долі за кордоном. Нам і тут потрібні працівники. Це перший крок, який зробила держава назустріч бізнесу. Впевнений, на цьому ми не зупинимось. За п’ять років планується видати 30 млрд грн за доступними кредитами. Сподіваюсь запорізькі підприємці із задоволенням скористаються програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Більше цікавого про програму кредитів вам розповідатимуть спікери, – наголосив Віталій Туринок.

Директор Офісу адміністрування проєктів міжнародної фінансової співпраці Мінфіну, під керівництвом якого функціонує Фонд розвитку підприємництва, Руслан Гашев презентував учасникам заходу Державну програму «Доступні кредити 5-7-9%».

– Програма доступних кредитів була запущена фактично за два місяці, і вона має два компоненти: компенсація відсоткових ставок до рівня 5%, 7%, 9% та кредитні гарантії. Другий компонент буде запущений трохи згодом, і він більше розрахований на позичальників-початківців, які не мають стабільного забезпечення. У 2020 році Уряд вже виділив на Програму 2 млрд грн. За рік це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу. Основними напрямками кредитування є розвиток малого підприємництва, збільшення обсягів виробництва, експорт та імпортозаміщення, розвиток переробної галузі, впровадження інновацій тощо. За умовами Програми можна отримати до 1,5 млн грн кредиту строком до п’ять років, – розповів Руслан Гашев.

Представники банків-партнерів програми розповіли, як отримати «Доступний кредит 5-7-9%». Зокрема, Програмою можуть скористатися компанії-юридичні особи, в яких немає частки держави в статутному капіталі, а їх учасники (засновники) і власники – фізичні особи-підприємці, які є резидентами України і відповідають вимогам програми.

Після офіційної презентації для запорізьких підприємців стартував практичний бізнес-семінар «Від ідеї до бізнесу. Інструменти підтримки МСП. Умови участі у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%»». Спікери семінару роз’яснять деталі щодо Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», окреслять правила інвестиційного кредитування в рамках Програми, усі вимоги та рекомендації з підготовки повного пакета заявки. Окремо зупиняться на навчанні із бізнес-планування та здійснення підприємницької діяльності, інструментах підтримки підприємництва.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Центри життєстійкості: «Бути сильним – вміти звернутися по допомогу»

Посилені заходи безпеки: як у Запорізькій області пройдуть поминальні дні

Енергетична підтримка: Транзитний центр в Запоріжжі отримав зарядні станції від благодійників

ПРЯМА ЛІНІЯ із Щербаковим Олександром Валерійовичем

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.04.2026

Підприємці Запоріжжя і області!

Як говорити з підлітками про майбутнє: запорізьких педагогів запрошують на онлайн-інтенсив

Впродовж доби окупанти завдали 875 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області

Наполегливість та потужні результати: як вихованці запорізької ДЮСШ «Олімп» підкорюють всеукраїнські вершини

Зберегти правду про війну: запоріжців закликають ділитися свідченнями на платформі «Свідок»

Виплати на дітей ВПО без урахування доходів батьків: як отримати 3000 гривень

Координаційна рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства активізує свою діяльність