Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі відбувся Фестиваль фільмів національно-культурних товариств

28 лютого 2020 - 16:17

Сьогодні у Запоріжжі відбувся Фестиваль фільмів національно-культурних товариств. Головна мета заходу − збереження та розвиток традицій національних культур та формування культури спілкування представників різних національностей.

До організації фестивалю долучилися Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, обласний методичний центр культури та мистецтва, Асоціація національних меншин Запорізької області. Партнерами заходу виступили ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій» та Спілка вірмен Запорізької області.

В рамках Фестивалю фільмів національно-культурних товариств присутнім презентували дев’ять стрічок, створених кіноаматорами. Голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані зазначив, що він продемонстрував не лише культурне розмаїття нашого краю, а й таланти представників різних народів.

У програмі «Short movies» (фільми до 10 хвилин) взяли участь:
Бердянська спілка вірмен (голова Оганес Авдалян) з фільмом «Вірменська громада Бердянська», відділ культури Мелітопольської міської ради (в.о. начальника Любов Кириленко) з фільмом «Великдень в Мелітополі», Енергодарський молодіжний клуб польської культури ім. Генрика Сенкевича (голова Людмила Костушевич) з фільмом «Мир. Музика. Мистецтво», Центр мексиканської культури «Естрея» (голова Ірина Короткова) з фільмом «Перший в Україні Центр мексиканської культури».

У програмі «Long movies» (фільми до 40 хвилин) взяли участь: Товариство болгарської історії та культури «Родолюбіє» (керівниця Лариса Савченко) з фільмом «Родолюбіє 25», бердянське грецьке товариство «Еллада» (голова Ірина Нагай) з фільмом «Нащадки Еллади», мелітопольський регіональний комітет сприяння повернення кримських татар на історичну батьківщину «Азат» (голова Ридван Ібраімов) з фільмом «Кримські татари Мелітопольщини», товариство польської культури «Полонія» (голова Лідія Єгорова) з фільмом «Невідомі сторінки поляків на Запоріжжі».

По завершенню фестивалю усіх учасників нагороджено дипломами.

Також в приміщенні ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій» під час засідання круглого столу було презентовано бета-версію комунікаційної платформи національних спільнот Запорізької області «Багатонаціональна сім’я Запорізького краю».

У заході взяли участь експерт Ради Європи Том Морінг (Фінляндія); експерт Ради Європи Михайло Подюк (Україна); керівниця проєкту Ради Європи Оксана Овчарук (Україна); начальниця відділу міжнародного співробітництва з питань національних меншин Департаменту у справах релігій та національностей, культури, молоді та спорту України Наталія Ткаченко, представники Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, обласного методичного центру культури та мистецтва, а також представники національно-культурних товариств області.

Заступник директора-начальник Управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Мяло повідомив, що сайт створено в рамках проєкту офісу Ради Європи в Україні «Захист національних меншин, включаючи ромів, та мови меншин в Україні».

Минулого року Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації виграв конкурс на участь у проєкті Ради Європи, оскільки в нашому регіоні вже налагоджена плідна взаємодія між владою та національними меншинами. Тепер представники національно-культурних товариств Запорізької області зможуть брати участь у наповненні сайту, таким чином створюючи повноцінну картину багатонаціонального життя області.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також