"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Керівники територій області зібрались на відкритий діалог у рамках Дня об’єднаних територіальних громад

12 березня 2020 - 16:53

В облдержадміністрації відбувся традиційний День об’єднаних територіальних громад, який зібрав усіх керівників територій області. Участь у заході взяли голова облдержадміністрації Віталій Туринок, керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко.

– Мені дуже приємно, що наша зустріч відбувається саме у такому форматі, коли зібралися всі керівники територій. Ви є фундаментом нашої держави, саме на вас будується вертикаль влади. Ми розуміємо, якщо у когось із вас виникають проблемні питання, то це відповідно вплине на усю державу. Нам дуже важливо розуміти одне одного, обговорювати усі проблеми. В нашій області є і громади, що давно об’єднались, є ще зовсім нові. Кожен проходить свій шлях, і добре, що є з ким порадитись. Закликаю вас відповідально підійти до відбору проєктів, своєчасно готувати та подавати якісну проєктну документацію. Усі процедури мають відбуватись прозоро та відкрито. Ви повинні докласти максимум зусиль, щоб навести лад на своїх територіях. Звертайтесь до нас за допомогою, ми завжди відкриті, – звернувся до представників об’єднаних територіальних громад Віталій Туринок.

На початку заходу очільник регіону ініціював відкритий діалог, щоб кожний селищний голова, керівник району мав змогу окреслити проблемне питання. Учасники заходу обговорили питання розвитку територій, земельних відносин, діяльності правоохоронних та податкових органів, організації заходів з протидії коронавірусу.

Зінаїда Бойко повідомила, що станом на сьогодні, на території Запорізької області створено 63 об’єднані територіальні громади, в які об'єдналися 222 місцеві ради. Площа території об’єднаних територіальних громад складає 77,8 % від загальної площі території області.

– Починаючи з 2016 року держава здійснює фінансову підтримку об'єднаних територіальних громад у вигляді субвенції на підтримку розвитку громад. Протягом чотирьох років громадами Запорізької області реалізовано 509 проєктів на загальну суму субвенції понад 362 млн гривень. За рахунок субвенції громади мали можливість здійснити капітальні ремонти та реконструкції доріг, водоводів, вуличного освітлення, закладів освіти, медицини та культури, придбати комунальну техніку. Цього року 56 об'єднаних територіальних громад отримають субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку розвитку об'єднаних територіальних громад на загальну суму понад 136 млн грн, – зазначила Зінаїда Бойко.

Більш детально про субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад розповіла заступниця начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Олеся Пасько.

Заступник голови облдержадміністрації (стажування) В’ячеслав Дзятківський ознайомив присутніх зі станом використання водних об’єктів, паспортизації ставків та стан проведення інвентаризації гідротехнічних споруд на території області.

На останок заходу учасники заходу обговорили застосування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» та співпрацю з комунальною установою «Запорізький обласний контактний центр».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю