Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Поліція та лікарі встановлюють коло осіб, з якими контактували хворі на коронавірус

26 березня 2020 - 15:05

foto

Поліція у співпраці із лікарями встановлює коло осіб, з якими контактували хворі на коронавірус. Про це йшлося на міжвідомчій відеоселекторій нараді за участю заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, керівництва Нацполіції і Державної прикордонної служби, керівників ГУНП в регіонах та обласних санітарних лікарів. 

Як повідомили у Головному управлінні Національної поліції у Запорізькій області, під час карантину поліція здійснює контроль за виконанням протиепідемічних заходів. І одним із основних завдань поліцейських у цих умовах є проведення роз’яснювальної роботи, особливо серед громадян, які входять до групи ризику. Зокрема це стосується осіб, які нещодавно повернулися з-за кордону чи контактували із хворими на коронавірус. 
Інформацію про хворих поліцейським надаватимуть лікарі. Також вони передаватимуть правоохоронцям дані про місця перебування інфікованих та їх контакти з іншими громадянами протягом інкубаційного періоду. А якщо хворі нещодавно повернулися з-за кордону, поліція запитуватиме у Державної прикордонної служби інформацію про їх попутників, які надали інформовану згоду на проведення профілактичних заходів. 
Отримавши інформацію від прикордонників, поліцейські телефоном спілкуються з контактними особами або ж відвідують їх за місцем проживання та інформують, що громадяни мали контакт із хворими на коронавірус. Також під час розмови роз’яснюють необхідність дотримання умов самоізоляції та необхідність стежити за власним самопочуттям. 

В подальшому списки осіб, які контактували з інфікованими, передаються головним державним санітарним лікарям у регіонах.
Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив, що наразі у державі щоденно збільшується кількість підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Тому одне із основних завдань - напрацювати алгоритм спільних дій, які допоможуть стримати спалах інфекції. 



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

«Відчувати тепло та безпеку сьогодні дуже важливо», – заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна

В Україні оновлюють захист електронних підписів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 655 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Медицина без кордонів: Запоріжжя і Вестерноррланд посилюють співпрацю

Запорізькі підприємці обговорили з експертами нові правила працевлаштування людей з інвалідністю

78 % підлітків уже стикалися з онлайн-ризиками: як Україна долучається до ініціативи ЄС Safer Internet Day

Здоров’я під контролем: програма «Скринінг здоров’я 40+» у дії

«Я хочу допомагати людям»: ветеран Роман Чернєв підтримує побратимів на шляху до цивільного життя.

Степногірській громаді – 5 років

Навчання, сон та ігри в укритті: як у Запоріжжі працює енергонезалежний дитячий садочок

Упродовж доби окупанти завдали 559 ударів по 37 населених пунктах Запорізької області