Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область отримала другу партію тестів для виявлення коронавірусу

2 квітня 2020 - 16:02

Сьогодні, 2 квітня, Запорізькій області були передані тести для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції.  Гуманітарну допомогу надіслав Фонд Вадима Новинського та Українська православна церква.

Тест ПЛР є одним з найточніших методів діагностики, адже дає змогу визначити наявність інфекції навіть при мінімальному вмісті її штамів у біологічному матеріалі.

Голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок подякував благодійникам, які підтримали ініціативу Президента України і почали надавати допомогу лікарям і жителям нашої області.

- Влада робить все можливе, аби захистити громадян та забезпечити необхідним обладнанням та засобами захисту лікарів. Ми вдячні Українській православній церкві за передачу нашій області високоточних тестів з Південної Кореї. Тести були закуплені Фондом Вадима Новинського, який один з перших почав надавати допомогу. На сьогодні медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та тестсистеми є особливо дефіцитним товаром у всьому світі, тому тільки злагоджена робота бізнесу і влади дозволить вчасно забезпечити наші лікарні всім необхідним, - наголосив голова облдержадміністрації Віталій Туринок.

У заході також взяли участь митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука та в. о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов, який нагадав запоріжцям, що важливо виконувати основні заходи безпеки. Зокрема, мити руки, використовувати антисептик, дезінфікувати особисті речі, уникати скупчення людей, за можливості залишатися дома.

Це вже третя партія медичної гуманітарної допомоги для боротьби з коронавірусом, яку отримує Запорізька область за останні два тижні.

 

 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також