Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області введено додаткові протиепідемічні заходи

7 квітня 2020 - 09:57

Під керівництвом голови облдержадміністрації Віталія Туринка відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. Учасники засідання обговорили додаткові протиепідемічні заходи на території Запорізької області у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Директорка Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко нагадала, що від зараження може врятувати лише свідома ізоляція. Карантин – це не час відпочинку у парках, карантин – це необхідність для захисту громадян. Всім особам, що  приїжджають з-за кордону, необхідно 14 днів бути вдома на самоізоляції.

Відтак, рішенням комісії ТЕБ і НС жителям області заборонено перебувати в громадських місцях без маски чи респіратора, переміщатися групою більше 2-х осіб, перебувати в громадських місцях особам до 14 років без супроводу дорослих, відвідувати парки і зони відпочинку та проводити заходи, в яких бере участь більше 10-ти людей тощо.

Також заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових або прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності.

Заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах. Крім перевезення: легковими автомобілями; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури.

Заборонено перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Необхідно вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Необхідно організувати проведення дезінфекційних заходів у жилих, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах.

Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області, Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області доручено забезпечити охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території до об’єктів госпіталізації осіб, хворих на COVID-19, обсервації; забезпечити в межах компетенції контроль за дотриманням режиму обсервації (ізоляції), самоізоляції; посилити патрулювання громадських місць.

Межі міст Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ визнано територією карантинної зони. Саме тому буде запроваджена діяльність контрольно-пропускних пунктів на в’їздах та виїздах в міста, а саме 14 карантинних контрольно-пропускних пунктів в містах: Запоріжжя (7 КПП), Мелітополь  (4 КПП), Бердянськ (3 КПП). Дозволити в’їзд та виїзд наступних громадян та транспортних засобів: вантажних автомобілів, що перевозять продукти харчування, промислові товари, товари першої необхідності, сільськогосподарську продукцію, будівельні матеріали тощо; транзитних транспортних засобів (без права зупинки та стоянки); транспортних засобів підприємств та організацій, які забезпечують життєдіяльність населених пунктів; транспортних засобів фізичних осіб, місця проживання яких зареєстровано на території карантинних зон та які повертаються до місць постійного проживання; транспортних засобів фізичних осіб, які працюють на об’єктах життєзабезпечення населених пунктів карантинної зони та проживають поза її межами.

Нагадаємо, з будь-яких питань можна звертатись на цілодобову гарячу лінію за номером: 0-800-503-508.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також