Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для новацій у сфері енергозбереження є резерви

31 березня 2009 - 15:42

Нараду з питань визначення основних принципів енергетичної безпеки у Запорізькій області та забезпечення реалізації її пріоритетних напрямків у 2009 році провів перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Бережний за участю заступника голови обласної ради Леоніда Анісімова, керівників  структурних підрозділів ОДА, територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Запорізькій області, ВАТ «Запоріжжяобленерго»,  енергосервісної компанії «Екологічні Системи» та уповноважених представників  наукових закладів

- На нещодавній нараді у Президента України Віктора Ющенка з питань забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів відзначалось, що на фоні інших регіонів наша область вже має  позитивні результати у впровадженні енергозберігаючих технологій. Але ми самі знаємо, що не всі   резерви ще використані, – зазначив Олександр  Бережний, відкриваючи нараду.

Тому учасники зібрання неодноразово наголошували, що, враховуючи специфіку промислового виробництва нашого регіону, одним з постійних та основних напрямків економії енергетичних ресурсів було і залишається використання вторинних енергоресурсів у вигляді доменного, коксового та феросплавного газів на металургійних підприємствах Запоріжжя. У сільських районах – це використання  електроенергії та альтернативних видів палива,   розвиток вітроенергетики.

На думку учасників наради, варто розробити галузеві та регіональні програми з енергоефективності, створити систему моніторингу основних її показників, залучити інвестиції для реалізації енергозберігаючих проектів та технологій,       сформувати засади науково-технічної політики у сфері проектування, будівництва та реконструкції житлових та громадських будівель і споруд, звернутись до центральних органів влади внести зміни до державних стандартів і будівельних нормативів, прискорити розробку порядку реалізації механізму «зелених» інвестицій, передбачених положеннями Кіотського протоколу.

- Для  ефективної роботи  необхідно провести аудит використання енергоресурсів, привчити всіх по-господарськи  ставитись до використання енергоресурсів  і питати за  це з кожного керівника. У нас зайві витрати, на жаль, стаються  від нашої бездіяльності, – наголосив  О. Бережний.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій

Призначено нового очільника Регіонального управління Сил територіальної оборони «Схід»