Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Настав час для оптимізації вищої освіти в Україні

2 квітня 2009 - 14:06

На цьому, зокрема, наголосив Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук на засіданні колегії профільного міністерства, яке проходило у селекторному режимі за участю представників місцевих органів влади, ректорів вузів, директорів технікумів та коледжів всіх регіонів країни. У його роботі взяв участь заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов.

У доповіді міністра дана розгорнута характеристика сучасної вищої школи України, яка представлена як державними навчальними закладами, так і приватними. Якість освітніх послуг має стати основою у визначенні їхніх рейтингів, а спеціальності, яким вони навчають, мають бути спрямовані на реалії сучасної української економіки.

З 240 вузів країни 3-4 ступенів акредитації, за словами посадовця, половина має бути скорочена. Така кількість Україні просто не потрібна, бо лише цього року число випускників шкіл зменшиться на 23 тисячі. Перегляду підлягає і кількість наявних факультетів у вишах.

Запорізький регіон київський чиновник за годину виступу згадав один раз у контексті того, що три вищих навчальних заклади обласного центру готують економістів та юристів. На питання, чи потрібна регіону така їх кількість, відповідь з у столиці звучить негативна.

Серед запорізьких ректорів цей закид викликав обурення. Вони переконані, що розвинений індустріальний регіон спроможний працевлаштувати кожного спеціаліста, який має відмінні знання і бажання працювати за цими спеціальностями, а нероби собі ніде місця не знайдуть.

Щодо критики з уст міністра, то, за словами ректора ЗНУ Сергія Тимченка, головне, щоб вона не перейшла в традицію. Коли говорять про оптимізацію вищої освіти, то згадують лише підготовку юристів і економістів у Запоріжжі.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов теж стоїть на позиції, що всі вузи області мають право на існування і закриття жодного з них обласна виконавча влада не допустить. В регіоні 11 вищих навчальних закладів 3-4 ступеня акредитації, 20 -1-2 ступеня. Щороку дипломи бакалаврів, спеціалістів, магістрів отримують понад 20 тисяч студентів.

- Руйнувати завжди легше, ніж будувати. Регіон сьогодні має оптимальну мережу вищих навчальних закладів, - зазначив Микола Фролов.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Юрій Малашко на прямому зв’язку з громадянами

Спожиті комунальні послуги мають оплачуватись своєчасно

єВідновлення: співвласники зруйнованого житла можуть подати заяву в Дії та отримати компенсацію

Електронні сервіси ПФУ: зручний спосіб отримання послуг

Документи для призначення грошової виплати до Дня Незалежності можна подати до 10 грудня: Уряд подовжив термін для тих, хто захищає Батьківщину

29 листопада відбудеться телефонна гаряча лінія з головою ЗОВА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 29.11.2023, 644 доба

Минулої доби військовослужбовці рф завдали 153 удари по 26 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 643-го дня війни

В Україні триває реалізація всеукраїнської кампанії ментального здоров’я