Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Настав час для оптимізації вищої освіти в Україні

2 квітня 2009 - 14:06

На цьому, зокрема, наголосив Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук на засіданні колегії профільного міністерства, яке проходило у селекторному режимі за участю представників місцевих органів влади, ректорів вузів, директорів технікумів та коледжів всіх регіонів країни. У його роботі взяв участь заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов.

У доповіді міністра дана розгорнута характеристика сучасної вищої школи України, яка представлена як державними навчальними закладами, так і приватними. Якість освітніх послуг має стати основою у визначенні їхніх рейтингів, а спеціальності, яким вони навчають, мають бути спрямовані на реалії сучасної української економіки.

З 240 вузів країни 3-4 ступенів акредитації, за словами посадовця, половина має бути скорочена. Така кількість Україні просто не потрібна, бо лише цього року число випускників шкіл зменшиться на 23 тисячі. Перегляду підлягає і кількість наявних факультетів у вишах.

Запорізький регіон київський чиновник за годину виступу згадав один раз у контексті того, що три вищих навчальних заклади обласного центру готують економістів та юристів. На питання, чи потрібна регіону така їх кількість, відповідь з у столиці звучить негативна.

Серед запорізьких ректорів цей закид викликав обурення. Вони переконані, що розвинений індустріальний регіон спроможний працевлаштувати кожного спеціаліста, який має відмінні знання і бажання працювати за цими спеціальностями, а нероби собі ніде місця не знайдуть.

Щодо критики з уст міністра, то, за словами ректора ЗНУ Сергія Тимченка, головне, щоб вона не перейшла в традицію. Коли говорять про оптимізацію вищої освіти, то згадують лише підготовку юристів і економістів у Запоріжжі.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов теж стоїть на позиції, що всі вузи області мають право на існування і закриття жодного з них обласна виконавча влада не допустить. В регіоні 11 вищих навчальних закладів 3-4 ступеня акредитації, 20 -1-2 ступеня. Щороку дипломи бакалаврів, спеціалістів, магістрів отримують понад 20 тисяч студентів.

- Руйнувати завжди легше, ніж будувати. Регіон сьогодні має оптимальну мережу вищих навчальних закладів, - зазначив Микола Фролов.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Вже скоро українці за кордоном зможуть користуватися інтернетом без роумінгу

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 296 разів ударили по Запорізькій області

Участь Португалії в оборонних ініціативах допомагає Україні вистояти проти російських ударів – Президент

Розповсюджене уявлення про мобілізацію у день оновлення даних хибне – представники ТЦК та СП розвіяли поширений міф

Фабрика-кухня «ГотуЇмо»: переймаємо досвід організації шкільного харчування на Київщині

У нас налагоджена робота по допомозі військовим, – заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Щербаков на прямому зв’язку з мешканцями регіону

FutuLib: безоплатна добірка з тисячі книжок англійською

У Запоріжжі СБУ викрила схему «вирішення» земельних питань: за позитивне рішення посадовці вимагали 2 млн грн

Відкрив кафе в Запоріжжі під час війни: історія успіху підприємця з Оріхова

Як підтримати рідних, які перебувають на прифронтових територіях

В Запоріжжі представили Дорожню карту відновлення екологічної безпеки