Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Медична галузь потребує системних змін

3 квітня 2009 - 12:01

Проблеми системи охорони здоров’я та шляхи її реформування стали основною темою зустрічі голови ОДА Олександра Старуха із заступником міністра охорони здоров'я України, професором Василем Лазоришинцем. У заході також взяли участь заступник голови ОДА Микола Фролов, заступник голови облради Анатолій Світлицький та міський голова Запоріжжя Євген Карташов.

Під час зустрічі йшлося, зокрема, про нещодавню ініціативу Уряду щодо створення так званих університетських лікарень – структур, що покликані об’єднати одразу три процеси:  лікування пацієнтів, освіту  майбутніх лікарів та наукові дослідження у галузі.

Запропонована урядовцями модель передбачає створення державних корпорацій на договірних засадах для надання високоспеціалізованої допомоги. При цьому надання медичної допомоги на первинному рівні мають здійснювати сімейні лікарі, на вторинному –  лікарні.

- В Україні сьогодні при деяких університетах існують подібні установи, але вони є нелегітимними і монопрофільними. Наша ж мета – перевести їх на законні підстави та зробити багатопрофільними, - зазначив Василь Лазоришинець.

Учасники зустрічі висловили зацікавленість у створенні подібних закладів та готовність вивчити досвід областей, де такі процеси вже розпочалися. Проте, як наголосив Олександр Старух, вибудовуючи нову модель, потрібно відштовхуватися від тих реалій, що на сьогоднішній день існують у регіоні. За словами посадовця, для реалізації будь-якої ідеї необхідні ресурси - організаційні та фінансові. Тож спочатку слід провести детальний аналіз ситуації у нашому регіоні, щоб уникнути можливих негативних наслідків.

- У цьому питанні маємо керуватися девізом медиків – «не нашкодь», – застеріг від невиважених кроків керівник області.

Крім того, на думку учасників дискусії, створення університетських лікарень – це лише чергові структурні зміни в існуючій системі охорони здоров’я. Проте все більш нагальною стає потреба системного реформування галузі, що передбачає, у першу чергу, збільшення фінансування медицини та підвищення якості послуг, що надаються.

 

Управління у справах преси та інформації.

Читайте також

Юрій Малашко на прямому зв’язку з громадянами

Спожиті комунальні послуги мають оплачуватись своєчасно

єВідновлення: співвласники зруйнованого житла можуть подати заяву в Дії та отримати компенсацію

Електронні сервіси ПФУ: зручний спосіб отримання послуг

Документи для призначення грошової виплати до Дня Незалежності можна подати до 10 грудня: Уряд подовжив термін для тих, хто захищає Батьківщину

29 листопада відбудеться телефонна гаряча лінія з головою ЗОВА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 29.11.2023, 644 доба

Минулої доби військовослужбовці рф завдали 153 удари по 26 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 643-го дня війни

В Україні триває реалізація всеукраїнської кампанії ментального здоров’я