Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Соціально-економічна ситуація в регіоні складна, але стабільна

7 квітня 2009 - 13:28

За словами посадовця, у соціально-економічному житті області наразі можна виділити як негативні, так і позитивні моменти. До останніх, зокрема, слід віднести стабілізацію та покращення ситуації на ринку праці. Так, протягом квітня відбулося суттєве зниження кількості людей, що працюють у режимі неповної зайнятості – зі 136 тисяч до 107 тисяч, або приблизно на 20%. Рівень зареєстрованого безробіття протягом останнього місяця  істотно не зріс і  становить близько 41 тис. осіб.

Олександр Старух повідомив, що ці та інші питання захисту прав працюючих громадян розглядатимуться завтра на засіданні обласної тристоронньої ради – органу, до складу якого входять представники роботодавців, профспілок та обласної влади.

Позитивною вважає керівник обласної виконавчої влади й динаміку щодо скорочення боргів із заробітної плати економічно активних підприємств. Так, протягом березня завдяки вжитим обласною владою заходам борг, що існував, скоротився на 7,5 млн. грн. Щоправда, реальне скорочення за підсумками місяця буде меншим, оскільки лави поповнили нові підприємства-боржники.

- Таку ситуацію ми вже бачили у лютому. Тоді існуючий борг скоротився на 7 млн., але з’явилися нові боржники – на загальну суму 5 млн. Тож реальне скорочення тоді склало 2 млн., – зауважив Олександр Старух. – Проте позитивна динаміка, що намітилася ще на початку року, продовжується, і борги поступово скорочуються.

Занепокоєння обласної влади викликає ситуація на промислових підприємствах державної форми власності – зокрема, на «Кремнійполімері» та Бердянському заводі «Скловолокно», що й досі не працюють. На думку очільника регіону, для розв’язання цієї проблеми слід спочатку узгодити з Фондом держмайна кадрові питання  щодо керівників цих підприємств.

На завершення Олександр Старух запросив представників ЗМІ та жителів області взяти участь у черговому ярмарку сільськогосподарської продукції, що організує обласна влада з метою стабілізації цін на продукти харчування. Ярмарок відбудеться цієї суботи.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Участь Португалії в оборонних ініціативах допомагає Україні вистояти проти російських ударів – Президент

Розповсюджене уявлення про мобілізацію у день оновлення даних хибне – представники ТЦК та СП розвіяли поширений міф

Фабрика-кухня «ГотуЇмо»: переймаємо досвід організації шкільного харчування на Київщині

У нас налагоджена робота по допомозі військовим, – заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Щербаков на прямому зв’язку з мешканцями регіону

FutuLib: безоплатна добірка з тисячі книжок англійською

У Запоріжжі СБУ викрила схему «вирішення» земельних питань: за позитивне рішення посадовці вимагали 2 млн грн

Відкрив кафе в Запоріжжі під час війни: історія успіху підприємця з Оріхова

Як підтримати рідних, які перебувають на прифронтових територіях

В Запоріжжі представили Дорожню карту відновлення екологічної безпеки

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 303 рази вдарили по Запорізькій області

Спільні проєкти у виробництві зброї та розвитку технологій додадуть сили Україні й Іспанії – Володимир Зеленський