"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Аналіз ситуації із задимленням атмосферного повітря у Запорізькій області

17 квітня 2020 - 14:10

foto

Сьогодні у Запоріжжі та близьких до обласного центру територій стоїть густий дим та відчутний запах гару. Вчора у Головному управлінні ДСНС в області публікували попередження про високу пожежну небезпеку (4-й клас) упродовж 17-19 квітня на території області.

Як повідомили  у Головному управлінні ДСНС у Запорізькій області, з 10-ї ранку в оперативно-координаційний центр по лініях «101» та «112» почали надходити повідомлення про задимлення атмосферного повітря у різних районах м. Запоріжжя та Запорізького району.

Для проведення розвідки та виявлення осередків задимлення у різних напрямках було направлено п’ять одиниць техніки та 20 чоловік особового складу. Рятувальники провели моніторинг та осередків задимлення не виявили. Інформація про задимлення була надана у лабораторний центр для проведення замірів повітря. На даний час на території області надзвичайних ситуацій, які могли б призвести до задимленості атмосферного повітря такого масштабу, не зареєстровано. Підрозділи ДСHС знаходяться у місцях дислокації та готові до дій за призначенням.

Варто зазначити, що радіаційний фон у м. Запоріжжя складає 0,10 мкЗв/год, що є у межах норми.

У Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України повідомляють, горіння лісів у зоні відчуження Чорнобильської АЕС не впливає на стан радіоактивності на території Запорізької області.

Спеціалісти провели перші дослідження атмосферного повітря в період з 10:58 – до 11:50 за адресою м. Запоріжжя, вул. Казака Бабури, район будинків 18, 20. Результати свідчать про перевищення у 2,9 рази гранично допустимої концентрації вмісту сірковуглецю в атмосферному повітрі населених місць. Зафіксовано також: концентрація пилу РМ2,5 – 146 мкг/м3 (рекомендована ВООЗ безпечна середньодобова концентрація пилу РМ2,5 – 25,0 мкг/м3); та концентрація пилу РМ10 – 170 мкг/м3 (рекомендована ВООЗ безпечна середньодобова концентрація пилу РМ10 – 50,0 мкг/м3).

Результати щоденного радіаційно-гігієнічного моніторингу гамма-фону території в контрольній точці становлять 0,12 мкЗв/год, що не перевищує показники багаторічних спостережень в цьому місці. Доза опромінення від перебування на вулиці при таких рівнях гамма-фону не перевищує 1 мЗв/рік та не створює небезпеки для населення області.

Структурні підрозділи облдержадміністрації перебувають на прямому зв’язку із районними адміністраціями, щоб оперативно отримувати інформацію про можливі загоряння чи задимлення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Глава держави: Вперше за роки незалежності ми перейшли до реальних дій для подолання впливу олігархів на країну

Сім родин вимушених переселенців у Бердянську отримали власне житло

Фестиваль «Ми – українські. WE ARE UKRAINIAN» збирає друзів

Володимир Зеленський: Приватизація – це не про те, скільки держава отримає при продажу, це про сплату податків щомісяця, щороку

Розвиток Бердянська – серед пріоритетів обласної влади та міжнародних донорів

Олександр Старух: «За зриви графіків будівництва однаково відповідальні і замовники, і підрядники»

У Запоріжжі виставили на приватизацію «Особливе конструкторське бюро «ЕЛМІС»

Фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук покидає Запорізьку області та продовжує свій велотур «НЕзалежний»

Результат співпраці з Європейським співтовариством – це нові школи, лікарні та спортивні комплекси

Президент ветував закон, що послаблює відповідальність за недостовірне декларування

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 224 992 підтверджені випадки COVID-19