"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Звернення голови обласної державної адміністрації Віталія Туринка

23 квітня 2020 - 14:46

foto

Шановні жителі Запорізького краю!

Ми вдячні всім тим, хто дослухався до наших прохань на Великдень. Ми вдячні за відповідальну позицію всім, хто залишився вдома. Сподіваємось на ваше розуміння ситуації в подальшому.

Після Великодніх свят традиційно наступають поминальні заходи. Уряд закликає і рекомендує з максимальною увагою дотримуватись усіх  карантинних обмежень. Українські науковці очікують нові піки захворюваності орієнтовно на кінець квітня та початок травня. Щоб цього не сталось, ми маємо свідомо поводитись у післяпасхальні дні.

Церковна традиція впродовж року встановлює кілька днів особливого поминання померлих. Тобто, згадати померлих родичів і друзів можна не тільки на дев’ятий день після Пасхи. Навіть до кінця поточного року будуть ще дві такі нагоди - 6 червня та 7 листопада.

Розуміючи небезпеку та за погодженням з релігійними організаціями, ми повністю закриваємо території цвинтарів та припиняємо рух будь-якого  транспорту до них, окрім поховального. Це не стосується поховання, яке має відбуватися з дотриманням протиепідемічних правил.

Заходи, які ми вживаємо, впроваджені і в інших європейських країнах в рамках боротьби з коронавірусом. Та є навіть суттєво м’якшими, аніж ті, до яких вдаються в цих країнах. Там повністю заборонена релігійна діяльність на час пандемії.

Мешканці області, закликаю вас! Прислухайтесь до очільників низки релігійних об’єднань та організацій. Післяпасхальні поминальні служби  будуть перенесені на найближчу нагоду.

Якщо ми всі разом і надалі будемо дотримуватись карантинних обмежень, це приблизить наш вихід з карантину.

 


 

Читайте також