"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

На поминальні дні запоріжців закликають залишатися вдома

24 квітня 2020 - 17:46

Про запровадження карантинних заходів під час «поминального тижня» наголосив голова облдержадміністрації Віталій Туринок під час прес-конференції з представниками різних конфесій.

– Вітаю усіх мешканців нашої області з Великоднем, і я дякую усім вам за порозуміння. Добре, що ми усі разом дослухались до закликів лікарів, урядовців, Президента та залишились вдома. Ми всі чітко виконували карантинні обмеження. Попереду в нас поминальні дні. Ми маємо відповідально до цього поставитись. Я зараз так наголошую про це, тому що за минулу добу в області зафіксовано 17 нових випадків, 16 з них – у Запоріжжі. Тому ми бачимо, що хвороба дуже небезпечна, вона дуже швидко розповсюджується. Я закликаю усіх мешканців області згадати своїх рідних та близьких вдома, – зазначив Віталій Туринок.

Очільник регіону подякував представникам усіх релігійних конфесій, які дотримались карантинних обмежень і провели Великдень в режимі «зачинених дверей», а також влаштували онлайн-трансляцію для жителів області.

Представник Екзарха Донецького Екзархату Української Греко-Католицької Церкви митрофорний протоієрей Андрій Бухвак підкреслив, що відзначення такого великого свята як Великдень показало нам, що ми можемо його святкувати вдома, в родинному колі. У цьому році віряни не мають можливості поділитися з вже померлими близькими людьми радісною звісткою «Христос Воскрес!». Але ми можемо славити його у молитві.

Керуючий Запорізькою єпархією Української Православної Церкви митрополит Лука звернувся до усіх жителів області і наголосив, що потрібно запалити свічки та молитися за свого покійного вдома, або, залишити записку з ім’ям померлого, щоб священнослужителі помолились за нього, але не потрібно порушувати норми карантину. 

– Для померлого не важливо, скільки ти з'їв чи випив, важливо – скільки молитв проголошено на його спасіння. Коли закінчиться карантин, можна прийти на кладовище та помолитися. Але це буде данина тілу, а людина складається з духу, душі та тіла. Першочергове для нас саме дух. Священнослужителі не можуть взяти і перенести богослужіння. Воно відбудеться, тільки ви будете вдома, а ми у храмі. Але ми усі будемо молитись, – зазначив митрополит Лука. 

Про гарну нагоду провести час у родинному колі нагадав керуючий Запорізької єпархії Православної Церкви України єпископ Фотій.

– Традиційно після Великодня, після світлого тижня, ми приходимо на місця поховання наших рідних і близьких для того, щоб навести там порядок та звершити молитву за їхній спокій. У цьому році ці поминальні дні припадають на той час, коли діють умови карантину. Але ніхто не може скасувати молитву, і тому на дев’ятий день, у вівторок, буде звершено богослужіння, на якому будуть згадувати усіх наших спочилих. Так, як і на Великдень, ці богослужіння будуть без вашої участі у храмі. А ви всі, дорогі запоріжці, можете молитись разом з нами в пам’ять про тих, хто відійшов у вічність. Немає такого місця на землі, де не можна було молитися, – наголосив єпископ Фотій.

Наостанок Віталій Туринок нагадав, що у прийдешні вихідні громадський транспорт працюватиме як і на Великодні вихідні, тобто тільки у години пік. До 29 квітня усі кладовища в області будуть закриті і не ходитиме транспорт до них.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також