Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

На травневі свята у Запорізькій області введено додаткові протиепідемічні заходи

29 квітня 2020 - 17:50

foto

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова в онлайн режимі відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. Учасники засідання обговорили додаткові протиепідемічні заходи на території Запорізької області у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, які вводяться на святкові травневі вихідні дні.

Як зазначив головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов, щодо ситуації з захворюваністю, то в Україні  9866 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 250 летальних, 1103 пацієнти одужали. У Запорізькій області станом на ранок зареєстровано 228 лабораторно підтверджених випадків захворювання, одужав 51 пацієнт. Минулої доби було зроблено рекорду кількість аналізів – 327. Протягом дня підтверджено ще 11 одужавших. Як наголосив Роман Терехов, додаткові заходи карантину показали свою дієвість на Великдень, тому необхідно їх запровадити і на травневі свята.

Під час засідання вирішено узгодити додаткові обмежувальні заходи на території Запорізької області на свята в зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19. Зокрема, вирішено:

-         рекомендувати громадянам без нагальної потреби не виходити на вулицю;

-         заборонити роботу громадського транспорту, крім з 05.00 до 10.00 та з 15.00 до 20.00 годин 01-03 травня та 09-11 травня;

-         посилити контроль щодо заборони відвідування населенням парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових або прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

-         вжити заходів щодо обмеження без нагальної потреби доступу громадян до прибережної зони Азовського моря та інших водоймищ;

-         здійснювати рейдові перевірки мобільними групами суб’єктів господарювання, що надають санаторно-курортні послуги (бази відпочинку, готелі, гуртожитки, хостели тощо) щодо дотримання карантинних обмежень.

Головам Бердянської, Приморської, Приазовської, Якимівської райдержадміністрацій, Бердянському міському голові, міським, сільським та селищним головам об'єднаних територіальних громад Запорізької області, які мають прибережну територію Азовського моря, спільно з територіальними відділами ГУНП в Запорізькій області у періоди 01-03 травня та 09-11 травня необхідно:

-         з 08.00 30 квітня до 08.00 04 травня та з 08.00 08 травня до 23.59 11 травня організувати функціонування додаткових контрольно-пропускних постів на автомобільних шляхах, які ведуть до узбережжя Азовського моря, з метою недопущення в’їзду без нагальної потреби громадян з інших районів області та регіонів держави. А саме: автошлях Т-0820 Якимівка-Кирилівка (в'їзд до села Лиманське Якимівського району зі сторони смт Якимівка) та перехрестя вулиць Курортна та Морська м. Приморськ.

-         розробити чіткий механізм здійснення проїзду через КПП транспортними засобами, зокрема, передбачивши можливість надання дозволу на проїзд: вантажних автомобілів, що перевозять продукти харчування, промислові товари, товари першої необхідності, сільськогосподарську продукцію, будівельні матеріали тощо; транспортних засобів підприємств та організацій, які забезпечують життєдіяльність населених пунктів; транспортних засобів фізичних осіб, які зареєстровані, проживають або мають у власності об’єкти нерухомості на території визначених районів; транспортних засобів фізичних осіб, які працюють на стратегічних об’єктах, об’єктах забезпечення життєдіяльності населених пунктів та проживають поза їх межами; особам з інвалідністю, похилого віку та іншим соціально незахищеним верствам населення у разі гострої необхідності; хворим, які мають хронічні захворювання та потребують періодичного (систематичного) відвідування закладів охорони здоров’я для звернення до закладів охорони здоров’я та при форс-мажорних обставинах.

Як наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв, в області відновлюється робота продовольчих ринків, але за умови дотримання низки вимог. На засіданні комісії  головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення, міським, сільським та селищним головам об'єднаних територіальних громад області доручено забезпечити виконання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України «Щодо протидії поширенню короновірусної хвороби COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках».

Зокрема, допуск працівників, продавців і відвідувачів ринку здійснюватиметься виключно за наявності вдягнутої медичної маски (у тому числі виготовленої самостійно) або респіратора; проходження безконтактного температурного скринінгу.

Крім того, серед вимог роботи агропродовольчих ринків: наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком; проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години; прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня.

Водночас, кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку один покупець на 10 м2 торговельної площі ринку. Також на прилеглій до ринку території має бути забезпечена відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі. Всі необхідні документи та експлуатаційні дозволи будуть підготовлені найближчим часом.

Учасники засідання також обговорили умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій та спалахів з інфекційних хвороб. За словами заступника директора Департаменту – начальника управління реформ та розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марини Воловик, чисельність медичного персоналу, залученого до лікування хворих, значно зросла. Обсяг необхідних доплат за квітень працівникам Обласної інфекційної клінічної лікарні становить 1 млн 502 тис. грн. Виплати медикам необхідно забезпечити з місцевих бюджетів, а вже з наступного місяця Національна служба здоров’я України буде компенсувати ці доплати.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Одна година без вуличного освітлення – 1,5 тисячі домогосподарств зі світлом

Державний пакет акцій АТ «ЗАлК» – на приватизаційному аукціоні

Українські банки видали перші кредити на розвиток альтернативних джерел енергії за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Закупівлю шкільних автобусів на понад 86 мільйонів гривень оголосив Департамент освіти і науки Запорізької ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 463 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 880-го дня війни

У Держприкордонслужбі чекають на вмотивованих військовослужбовців

Уряд та обласна влада спільно працюють над вирішенням нагальних проблем регіону

У Запоріжжі проведуть форум з працевлаштування «Кар’єрний старт. Нові можливості для молоді»

Електронне бронювання працівників через Дію: як це працює

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.07.2024